Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudok sms-t fogadni?

Miért nem tudok sms-t fogadni?

Figyelt kérdés

Asszem, már minden létező dolgot kipróbáltam...

Napok óta fennáll a hiba, az okát nem tudom, de kb. pontosan be tudom lőni, hogy mikor sms-eztem utoljára valakivel. Utána csak az tűnt fel, hogy nem kapom meg a banki sms-eket, más hibára gyanakodtam, de kiderült, hogy ismerősök/rokonok sms-eit se kapom meg. Idegen számról se. Semmilyet.

Ha én küldöm sms-t, azt megkapják. A választ én nem látom. Hívni tudok, hívni tudnak. Netem van.

Átnéztem minden létező beállítást (samsung alapértelmezett üzenetek appját használom). Letöltöttem másik alkalmazást (google messages), ha bekapcsolom a csevegést, és a másik félnél is be van kapcsolva, akkor átjönnek az üzenetek - neten ugye -, sms formában ott sem.

Volt újraindítás, repülő mód, hálózat letiltása, beállítások visszaállítása, memóriatörlés, alacsonyabb és magasabb rendű démonok megidézése...

Szolgáltatót (voda) felhívtam, ők leráztak azzal, hogy náluk nincs hiba a rendszerben.


Egyetlen dolgot nem próbáltam, a telefon gyárira visszaállítását, mert túl sok adatvesztéssel járna. De nem hinném, hogy megoldaná, annyira speciálisan hülye ez a probléma...


Bárkinek van bármi ötlete, amit még megpróbálhatnék? Találkozott bárki hasonló gonddal?


dec. 10. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
A sim másik készülékben?
dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ahogy 1-es írja.

Menny be az ügyfélszolgálathoz, tegyék át a simedet egy másik készülékbe és küldjenek rá egy sms-t.

dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
SMS hálózat számot elállítottad, vagy valami program elállította.
dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs kéznél másik készülék, amibe át lehetne tenni (ami van, az régebbi, még a nagyobb kártya kell bele), de igazatok van, ezt még ki fogom próbálni, családtag telefonjával vagy valahogy.


3, Az üzenetközpont száma stimmel, vagy másra gondolsz?

dec. 11. 00:19
 5/14 anonim ***** válasza:

Tessék, ezt kell beállítanod:

[link]


Az útmutató egy őskövület verzióhoz készült, de hasonlót kell keresni a beállításokban.

dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ha én küldöm sms-t, azt megkapják. "

Ennek nincs köze ahhoz hogy te megkapod vagy sem.

Annak sem, hogy a simet másik készülékbe rakva megérkezik-e vagy sem.

Alapvetően ha magadnak küldesz üzenetet az is meg kell érkezzen mert a készülékedről elmegy az üzenetközpontba, onnan pedig vissza, mint amikor levelet adsz fel saját magadnak. Az is elmegy a postára, onnan egy központba, ahol elosztják hogy melyiket hova vigyék tovább, onnan visszamegy a területileg illetékes postára, majd a kézbesítő kiviszi neked, és meg úgy van hogy egyból visszadobják neked a postaládádba.

Szóval a legyegyszerűbb teszt mód a magadnak küldött üzenet, kézbesítési visszaigazolással (ez nem olvasási visszaigazolás, olyat nem tud a GSM). Olyankor a készüléked értesítést küld vissza a rendszeren keresztül, ha beérkezett az üzenet, még akkor is ha te ennek semmi jelét nem tapasztalod.

dec. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5, Köszi, egyről beszélünk akkor. Ez rendben van, jó szám van beállítva az üzenetközpontnál. :(


6, Na de pont ez a probléma. Hogyha én küldök másnak, az megérkezik. Ha nekem küld bárki (banki automata sms, rokon, ismeretlen szám), az nem jön meg. A feladó telefonján nem jelenik meg a kézbesítési visszaigazolás sem.

Azt írja mindegyik nekem küldött sms-re:

Kézbesítési jelentés: Igényelve

Állapot: Elküldve.


Korábbi sms-eket visszanézve a kézbesítési jelentésnél annak kéne lennie, hogy "fogadva".

dec. 11. 09:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj be a vodához és kérj másik kártyát. Mond hogy megszakadnak a hívások, eldobja a térerőt, stb és szó nélkül ki fogják cserélni. Aztán meglátjuk jó lesz-e.
dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vírus.
dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt kijelentenék bármit, ha a simre van beállítva a tárolási hely, az megtelhet és ugyanez történhet.

Ha nem az a probléma, tedd át a simed egy másik készülékbe.

dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!