Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelentenek a "XAPK" és az...

Mit jelentenek a "XAPK" és az "APKs" rövidítések? Miben térnek el .apk fájloktól? Android szempontjából mit érdemes tudni róluk?

Figyelt kérdés

dec. 14. 13:57
 1/6 anonim válasza:
Gyakorlatilag ugyanaz mint a sima apk csak b@zi apk oldalak kitalálnak maguknak saját kiterjesztését hogy muszáj legyen a sz#rjukat letölteni és azzal telepíteni mert Android simán nem rakja fel
dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

sima apk esetében lehet hogy nem a te telefonodnak megfelelő architektúrára van szánva, ezért nem fog települni/ nem fog elindulni az app ha telepíted


az apkx egy bundle formátum ami több processzor architektúrával is kompatibilis és ha telepíted, mindig a te eszközödre megfelelő fog települni. a play storeból ha letöltesz valamit, az is ezen az elven működik, nem egy darab apk-t tölt le a háttérben hanem egy ilyen "bundle"t

dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az .apk kiterjesztésű fájlok lényegében ZIP-formátumú archívumfájlok, amik (főként) az Androidos alkalmazások telepítéséhez szükséges összetevőket tartalmazzák - bővebben erről a Wikipedia cikkében:

[link]


Az XAPK a Google Play APK-fájlokat érintő 100 MB-os korlátja miatt jött létre, egy "nem szabványos" kiterjesztése az APK-állományoknak.

Bővebben erről:

[link]

dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, bocsi elírtam, az APKS-re gondoltam.


az XAPK az meh apkPure oldal formátuma amit elvileg ha átnevezel zipre akkor látod hogy van benne egy apk és egy OBB mappa.

ergo gyakorlatilag csak annyi az értelme hogy ne kelljen külön letölteni az OBBot, hanem egybõl helyre rakja ha telepíted az apkpure-al.

dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Apk sima app, míg az xapk egy apk és obb azaz adat. Nagyobb játékoknál szokott ilyen lenni.

A zarchiverrel ki tudod bontani. Ez a legjobb fájlkezelő droidra. Konkrétan minden formátumot ki tud bontani.

dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És bocsánat, hogy csak napokkal később reagáltam.
dec. 17. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!