Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Firstphone-ról vélemény?

Firstphone-ról vélemény?

Figyelt kérdés

Egy Iphone 15-ö szeretnék rendelni, és láttam hogy itt közel 70 ezerrel olcsóbb mint egy Euronicsba vagy Mediamarktba. Mennyire megbízhatóak? A garanciával tényleg foglalkoznak? Szoktak náluk gyári hibás telefonok lenni? Mennyire akarjàk átverni az embert?

Mivel elég sok üzletük van, ezért sokkal biztatóbbnak tűnik, mint egy noname gsm, de minden véleményre kívàncsi vagyok velük kapcsolatban.

Köszönöm előre is a válaszokat.



dec. 20. 22:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Én még nem rendeltem tőlük, de csak jókat olvastam eddig róluk
dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Szürkeimport.... Garanciára ne nagyon számíts
dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen külföldről behozott telefont árulnak, Apple garid max 1 évig lesz rá. Azt, hogy ők a kereskedői kötelezettségeiknek mennyire tesznek eleget, azt meg nem tudom mondani. Árukeresőn nincs valami sok értékelésük.

A 128-as 15-öst elvileg 352-ért adják, de mondjuk ott van az Aqua, ami 370-ért. Ez nem olyan nagy különbség, én biztos az utóbbit választanám.

dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3

A 256 gb-ost néztem, ott pedig több mint 50 ezerrel drágább, azt pedig már sokallom, és őket sem tartom igazán megbízhatónak.

dec. 20. 23:24
 5/23 A kérdező kommentje:

#2, #3

A szürke importtal nincsen gondom, csak ne legyen gyári hibàs se egyéb más problémája. A mostani 2020-as SE-m is szürke importos, de ennek szerencsére soha nem volt semmi baja.

dec. 20. 23:25
 6/23 anonim ***** válasza:

én egyszer voltam még a kecskeméti szervizükben, de legalja kiszolgálást kaptam...attól függetlenül máshol lehet hogy jók, hozzátenném azóta a kecskeméti üzlet be is zárt, nem véletlen.

"de ennek szerencsére soha nem volt semmi baja."

szerencsére nem bíznám a helyedben, hogy elromlik a többszázezres telefon utána meg ki kell fizetni a javítást, mert a bolt ráfogja valamire ami miatt megtagadja a szervizelést.

dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi.... Szürkeimportos termékkel garantáltan lesz bajod.... Azt garantálom....pláne ha ennyibe kerül
dec. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Morzsi007 ***** válasza:
37%

Műszakilag miért rosszabb egy szürkeimportos készülék ?

Van rá 1 év hivatalos Apple garancia?


Ha ez idő alatt nem hal be rajta semmi, akkor később sem fog.

dec. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
De mert általában ezek között akad ilyen össze vissza dobált, sérült, újracsomagolt példány is
dec. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudom, az itteni válaszolók annyira ki vannak erre a szürkeimport dumára.

Ez a cég 100% magyar tulajdonú. Nemtom mennyire szürkeimport, ha sokáig hivatalos Samsung partner is volt egy időben, illetve jelenleg hivatalos Apple szervíz is.


Van országszerte több tucat üzletük, plázákban, és kisvárosokban is. Nem hiszem, hogy egy ilyen cég egyik napról a másikra felszívódna, szóval én a bolti garanciájukban is bízok.


Egyébként meg az Apple így is úgy is ad egy év garanciát akkor is, ha kamionról esett le, ugyanis nemzetközi az egy év, gyártói, amit aktiválástól számítva minden iPhone megkap. Abban meg igaza volt a korábbi válaszolónak, hogyha egy évig nincs baja, akkor utána sem lesz, vagy ha igen, az már amúgy is a 3 éven túl történik. Kicsit túllihegitek ezt a garancia témát. Kb. 0,1% esély, hogy hibásat fogsz ki, nemtom mit paráznak ennyit egy gari miatt. Ha meg mégis hibás valami és garid sincs, spóroltál az áron annyit, hogy egyszer belefér hogy saját pénzen csináltatod meg, ha mindig szürkeimportosat vettél.

dec. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!