Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Biztonságosabb-e mobiltelefonn...

Biztonságosabb-e mobiltelefonnal fizetni plasztik hitelkártya helyett, és ha igen, miért?

Figyelt kérdés

dec. 21. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem biztonságosabb. Ha elhagyod a kártyát, akkor idő amíg feltűnik és letudod tiltani. Ha elhagyod a mobilod az hamarabb is feltűnik, plusz jelszóval is védve van
dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:
77%

A kártya nem nagyon romlik el.

A telefon gyakrabban.

dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A telefonod MINDIG kér jelszót vagy biometrikus azonosítást fizetésnél és feloldásnál is általában. A bankkártya nem.

Maga a fizetési mechanizmus pedig teljesen ugyanaz mindkét esetben, tehát szerintem a telefon annyival biztonságosabb, hogy ha elhagyod, attól még nem fognak hozzáférni a kártya adataidhoz és nem tudnak vele fizetni, a fizikai kártyánál pedig meglesznek a kártya adatok és bizonyos összeghatárig tudnak is róla költeni.

dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Pont a múlt héten találkoztam olyan terminállal aminek nem működött az érintős része, csak a chip olvasó. Telefont hogy dugod bele? Kártyát simán beledugtam és fizettem.
dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

"Pont a múlt héten találkoztam olyan terminállal aminek nem működött az érintős része, csak a chip olvasó. Telefont hogy dugod bele? Kártyát simán beledugtam és fizettem."


Ez olyan komoly érvnek hangzik. Ennyi erővel a készpénz még jobb, mert mi van ha az egész terminál nem működött volna, nem? :D

Ha nem működik az "érintős része", akkor előveszem a kártyámat vagy fizetek kp-vel és csókolom. Vagy még jobb: fizetek egy működő terminálnál. :)

dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szirty ***** válasza:
52%
Nem érintős, érintésmentes.
dec. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egész terminál nem működik akkor megyek máshova költeni a pénzem, így nem érdekük ezt az állapotot tartósan fenntartani. De a telefon beadhatja a kulcsot az én hibámból is, például ha lemerül, aztán ott vagyok pénz nélkül. Jobb ha mindennek megvan a saját eszköze, nem kombinálunk mindent egybe.
dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

A kártya biztonságosabb!



telefon le tud merülni, el tud romlani az adatok könnyen ellophatóak róla.


Persze az urbánus majom már nem hajlandó se plasztikkártyát se pénzt mefogni, undorodik, pfúj pénz, pfúj kártya, ő csak a menő telefonjával hajlanó fizetni... hogy kapálna végig egy nyarat a mezőn...

dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

"De a telefon beadhatja a kulcsot az én hibámból is"


Igen, akkor majd fizetek az órámmal. :) A végső esetben meg előkotrom a kártyámat.

Nem értem, hogy miért nem jó az, ha az embernek több alternatívája van.


A kártya nem tud lemerülni, de ugyanúgy megsérülhet vagy elhagyhatod és utóbbi esetben amíg nem tiltod le, bárki fizethet vele bizonyos összeghatárig.


"ő csak a menő telefonjával hajlanó fizetni..."


Nem kell ehhez menő telefon, gyakorlatilag a legolcsóbb vackok is képesek fizetésre. Nagyjából egy két filléres dolog ez.


"hogy kapálna végig egy nyarat a mezőn..."


Ha valaki ilyet leír, akkor biztos vagyok benne, hogy nemhogy kapát nem fogott, de nem is látott még... nemhogy kapát, de mezőt se, mert a mezőt nem szokás kapálni. :)

dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szirty ***** válasza:
30%

"Nem értem, hogy miért nem jó az, ha az embernek több alternatívája van."


Mert a lehetőségek számának növelése a kockázatot is növeli.

dec. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!