Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Baj az ha olyan telefont...

Baj az ha olyan telefont vennék ami már nem fog kapni biztonsági frissítést?

Figyelt kérdés

Ez nem csak egy marketing hogy mindenki cserélje a telefont 2-3 évente? A családban egy telefon sem kap frissítést még sincs semmi probléma. Senkit nem törtek fel.

Nem értem miért vannak erre ennyire rá állva


2022 es teló am, és nem hinném hogy fél éven belül lenne olyan ami megfelel az elvárásaimnak.


dec. 25. 22:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%
nekem nem
dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
2022-es telefon és már nem kap frissítést?
dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

"Baj az ha olyan telefont vennék ami már nem fog kapni biztonsági frissítést?"

Ha nem mond neked semmit a custom ROM fogalma, akkor igen, baj.


"Ez nem csak egy marketing hogy mindenki cserélje a telefont 2-3 évente?"

Nem. A marketing az, mikor azt hangsúlyozzák, hogy ötször gyorsabb, ötször nagyobb felbontású a kijelző, a kamera, stb. A biztonságnak nincs kellő marketing értéke a többség számára.


"A családban egy telefon sem kap frissítést még sincs semmi probléma. Senkit nem törtek fel."

Vagy csak nem tudtok róla. Ez nem olyan mint a filmekben, hogy a gonoszok eszközén megjelenik egy bazi nagy "adatok ellopása a CIA által, 99%..." Sokszor nem is tudja meg az áldozat a feltörés tényét csak utólag. És nem, nincs olyan, hogy "úgysincs rajta semmi olyan". Elég ha távolról figyelik a képernyődet, miközben használod a telefont, és már készülhetnek is a képernyőképek, ahol pucér képet küldözgetsz messengeren. Vagy mondjuk készítenek rólad egy profilt pár nap alatt, majd felhívnak, mintha a bankod keresne, és megkérnek, hogy végezz el egy adategyeztetést, amihez ők adnak egy linket. De az is elég ha megtudják, hogy van egy beteg rokonod xy címen, aki pár óráig még egyedül lesz otthon. Ez idő alatt mehetnek akár betörni, akár elhitetni a beteggel, hogy te küldted őket, mert kórházba kerültél, és SOS kellene pénz...


"Nem értem miért vannak erre ennyire rá állva"

Mert nem szeretnék, ha a fenti esetek megtörténnének. Azért reméltem, hogy ezt nem kell magyarázni.


"2022 es teló am, és nem hinném hogy fél éven belül lenne olyan ami megfelel az elvárásaimnak."

Mármint 2022-es modell? Akkor igen rosszul választottál, mert a legtöbb gyártó ad 2-3 évnyi támogatást.


Nyilván nem gond, ha pár hónappal el vagy maradva. Ha ésszel használod a telefont, akkor több is belefér. De ettől még nem viccből találták ki a biztonsági frissítéseket.

dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ez már túlzás...😂

Ja, biztos pont engem fognak kinézni maguknak.

És ezeket amiket felhoztál egyiktől sem kell félnem.

Akkor ezt a marketinget a paranoiásaknak találták ki.

Akit fel akarnak törni azt fel is fogják ;) nézd meg a nagy cégeket, Rockstar stb

Én meg nem vagyok nagy cég.

dec. 25. 22:46
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Fel se kell törjenek, beleegyezel magadtól, hogy hozzáférjenek az adataidhoz.
dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Most is egy 2019 es telórol írok 0 biztonsági frissítés, nagycsoda még sem történt semmi baj 🤷 pedig már jó párszor be írtam rajta a bankártya adatokat
dec. 25. 22:48
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Ha ekkora májer vagy, akkor mi a méteres, kékeres hó'dkóros, rongybatekert lóf.szért írtad ki a kérdést?
dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod. De azt ne kenjük már a frissítések hiányára, amikor a felhasználó saját maga adja meg az adatait a csalóknak.
dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Azért nem egy nyugdíjas szintjén vagyok technológialiag hogy kamu oldalaknak adjak meg ezt azt. De azért néha szoktam le tölteni mod apk-ket
dec. 25. 23:24
 10/33 anonim ***** válasza:
42%

Minden honlapon követik a tevékenységeid, a legtöbb elkéri a helyadatokat, stb.

Analíziseket csinálnak, kb. mindent tudnak rólad.


Ha attól tartasz, hogy visszaélnek az adataiddal, ne használj okos telefont probléma megoldva.


Banki csalások nem olyan egyszerűek.

Ott a bank biztonsági rendszere is akadályozza az illetéktelen hozzáférést és tranzakciókat, persze kijátszható az is.

dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!