Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe esett a telefonom(samsun...

Vízbe esett a telefonom(samsung galaxy a04s).Be kapcsol,kijelzőn van kép,hang is van,de nem érzékel a kijelző,vagy csak éppen hogy.Látok rajta egy kicsi kerek és egy hosszanti vonalszerű foltot.Mekkora lehet a baj?Érdemes még javítani?

Figyelt kérdés

#rész #kijelző #Beázott telefon működik #Nem érint
dec. 26. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Mikor esett vízbe?

Nekem is vízbe (wc-be 🙃) esett, először semmi baja nem volt...

Aztán ahogy a víz szépen terjedt benne, úgy kezdett meghülyülni, először csak nem nagyon érzékelt, aztán teljesen meghalt ez egész kijelző végül.

Nekem mondták is, hogy ez lesz, mikor elvittem szervízbe, meg hogy ha van rajta fontos adat, akkor gyorsan pakoljam át valahová, míg nem megy teljesen tönkre és lehet vele kezdeni valamit.

(Ez mondjuk hasznos tanács volt, mert a kisfiam első pár hónapos korából volt rajta egy rakás kép, a MM-ban pont sikerült még megmenteni őket...)

dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Hogy gazdasági totálkár vagy nem, azt viszonylag egyszerű eldönteni: a kijelzőcsere árához hozzá kell venni az esetleges alaplapcserét is, hiszen a víz egy működő készülékben komoly károkat tud okozni. Mindenesetre manapság egy kijelzőcsere nagyságrendileg sokszor összemérhető a készülék értékével. A Jófogáson 40 ezer táján mennek ezek a készülékeke, szóval szerintem nem érdemes javításban gondolkodni.
dec. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól függ, hogy mennyire fog működni még a továbbiakban. Kijelzőcserével megoldható a probléma akkor érdemes szervízelni.


A másik , hogy vannak az IP67-68 kategóriás víz és porálló telefonok, viszont elég drágák (amikor nézegettem az ilyen telókat az áruktól dobtam egy hátast majdnem).

Érdemes tokra és kijelző védőre beruházni inkább, úgy tudom léteznek víz és por elleni védelmet biztosító tokok is csak keresgélni kell.

dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

50 ezres telefon? Ráköltesz még 50-et, és akkor se lehetsz biztos benne hogy minden rendben lesz.

Szóval mentsd az adataid, és nézz ki egy új mobilt.

dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!