Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 14 pro vagy 15?

IPhone 14 pro vagy 15?

Figyelt kérdés

Januárban szeretném lecserélni 11-es modellemet.

Nagy a dilemma, 14 pro vagy 15.

Igazából a 14 mellett csak a makro kamera, illetve a 120hz-es kijelző szól. A makro kamerát engedjük el, nincs különösebben szükségem rá. A kijelző jobban zavar.

Ugyan az a kijelző, csak a 14-ben 120Hz és always on display.


Ki melyiket választaná, miért?


(Az andoridos közösséget megkérném, hogy ne irkáljanak ide baromságokat, köszönöm)



dec. 30. 00:49
A kérdező szavazást indított:
iPhone 14 Pro
iPhone 15
11 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Számomra egyértelmű hogy a 14 Pro az optikai zoomkamera miatt. Egyébként meg: [link]
dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
24%
Venni akarsz fél misiért telefonokat, de azt sem tudod milyent xd
dec. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan megválaszolom neked: a 14 Pro már normális webshopból nem elérhető, illetve ha elérhető is, akkor is olyan áron, amiért már hülyeség nem a 15 Pro-t venni helyette. Kicsit elkéstél az előző generációs Prora vadászással, már hónapok óta nem gyártják.


[link]


[link]


128-as háttértárral a legolcsóbb 14 Pro 402 ezer, a legolcsóbb 15 Pro 416 ezer. A legjobb ár, egy normális webshop esetén a 14 Prora 489 ezer, 15 Pro esetén pedig 487.

Az alap 15-ös ezzel szemben 321-től indul a legvacakabb helyről és 369-ért már elvihető egy épkézláb boltból is.

Azt döntsd el, hogy neked a 120 Hz megér-e kb. 100 ezer forint pluszt. Nekem nem érne meg, sőt annak ellenére, hogy iPhone 13-mam van, továbbá hogy kérted, hogy ne legyen ilyen válasz, én most szó nélkül vennék egy Samsung S23-mat a jelen árak mellett kemény 300-ért egy hivatalos viszonteladótól, aztán lenne ugyanúgy 5 éves szoftveres támogatásom, telefotó kamerám és 120 Hz-em is... Persze ha neked mindened az iOS (nekem a Samuk is meg szoktak felelni, ha úgy van), akkor ez nem opció.

dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Igazából a 14 mellett csak a makro kamera, illetve a 120hz-es kijelző szól."

Egyrészt az nem makro kamera, másrészt a 15 mellett meg semmi sem szól (max az usb-c).

dec. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Bármelyik sima iphonenál jobb az aktuális évi S Samsung. A Pro-nál már nem feltétlen jobb. Például a 14 Pro jobb az S22 Ultránál. A 15 Pro Max és az S23 Ultra kb. egy szint. A 15 Pro viszont jobb vétel mindkettőnél (szerintem). Ezzel csak azt akarom mondani hogy ha sima iphone-ban gondolkodsz, akkor inkább Samsungot vegyél a pénzedből. Tapasztalatból beszélek. A 14Pro és a 15 Pro között alig van árkülönbség. Szerintem vedd meg a 15 Pro-t.
dec. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyiket sem.

az iphone 2024-ben csődbe fog menni, mert rosz telefon.

dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most lehet meggyőztök a 15 pro-val.

Androidot az életbe többet nem veszek. Nekem nagyon sokáig volt androidom, de utoljára.

Most egy több mint 3 éves 11-em ben már meghal az akku, amúgy nagyobb baja nincs, de 1-2 év múlva másra kell a pénz így inkább megcserélem, mert ha nem, tuti 2 év múlva megadja magát.



6-os. Kifejtenéd ezt az állításodat? Nagyon kíváncsi vagyok.

Másik kérdésem, hogy egy telefon hogy tud csődbe menni? Maximum a gyártója, ami az Apple (bár ezt erősen kétlem).


Direkt kértem, hogy az ilyen emberek ne hányjanak ide baromságokat.


A többieknek köszönöm.

dec. 30. 13:34
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nincs mit kifejtenem, ez csak egy trollkodós válasz volt, nincs bajom az apple-el, se az iphone-al, amúgy. :)

Mi az oka hogy ennyire megutáltad az androidot?

dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Magát a rendszert nem szeretem. Nem szeretem azt, hogy 2 év után érezhető a lassulás, esetleges lefagyások, bugok.

Illetve a felépítése a droidnak sem tetszik. Ne keljen már nekem a telefon tisztítani, meg memóriát felszabadítani, ne küldjön h@lye google-s reklámokat, a másik, hogy a kamera a deoidokba hiába 200megapixel, nekem és sok más véleményt is hallottam, az iPhone-ok képei még azzal a 12/48 megapixellel is sokkal jobbak.

Nyilván, ha egy samsung s23-at nézünk, az már lehet, hogy az apple szintjén van, de már az a telefon is fél millió és akkor én már inkább az apple-t választom.


Mostmár nem csak a telefonom apple, hanem a fülesem is, illetve van egy watch-om is. És az ahogy ezek az eszközök együttműködnek, gördülékenyen, nem kell velük kínlódnom, igen megéri a felárat, mert én úgy gondolom, hogyha már fizetek valamiért, akkor ne nekem keljen alkalmazkodjak az eszközhöz, meg ne kelljen vele sz@pni.


A másik amiért azt mondom, hogy csak az apple! A watch-om 2 éves, garancia is, illetve a szavatosság is lejárt.

Elkezdett furcsán működni a watch ELG funkciója. Felhívtam a supportot és az a kedvesség, segítőkészség amit ott kaptam… hát… le a kalappal.

Oda jutott a dolog, hogy le van járva a garancia, DE mivel egészségügyi funkció és önhibámtól független a dolog, kicserélik az órát a most piacon lévő legújabbra S9 és egy forintot nem kell fizessek.

Ez megéri a felárat. És igen tönkrement az órán az a funkció, és igen az apple is tönkremehet, ugyan úgy mint minden más ezt nem mondom. Murphy dolgozik. De ez a szintű támogatás, hogy hetente felhívnak, hogy hol áll az úgy, tudnak e valamiben segíteni, van e kérdésem. 10/10.


Viszont ezt azoknak az embereknek, akik szívből utálják az apple-t nem lehet megmagyarázni, hajthatatlanok.

jan. 1. 20:42
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem szeretem azt, hogy 2 év után érezhető a lassulás, esetleges lefagyások, bugok."


Őőőő, ilyen nincs. Nem 2013-ban vagyunk, amikor zongorázni lehetett egy Apple és egy bármilyen más telefon közti különbséget. Nekem is most Apple telefonom van, de semmivel nem nyújt többet, mint egy hasonló árú androidos telefon. Sőt, igazából már 120-150 körül teljesen korrekt, sok évig jól működő telefonokat lehet venni. Nyilván nem lesz olyan a hangszórója meg a kamerája, mint egy 400 ezres telefonnak, de mondjuk egy pár éves flagship szintjét hozzák, az meg azért közel sem kaki.


"Illetve a felépítése a droidnak sem tetszik. Ne keljen már nekem a telefon tisztítani, meg memóriát felszabadítani, ne küldjön h@lye google-s reklámokat"


Én esküszöm, hogy soha, semmikor nem tisztítottam semmit ezeken a telefonokon, régen sem. Most meg már aztán pláne nem. Megnyitod az appot amit tetszik, ha nem használod, akkor meg megnyitsz egy másikat és csókolom. És ez nem a drága telefonoknál működik így, hanem az olcsóknál is. Majd az Android, csakúgy mint az iOS a háttérben bezárja az appokat, ha jónak látja, ez mindig így működött.


"a másik, hogy a kamera a deoidokba hiába 200megapixel, nekem és sok más véleményt is hallottam, az iPhone-ok képei még azzal a 12/48 megapixellel is sokkal jobbak."


A fotós listákat elég sok éve nem az Apple telefonok vezetik, de az igaz, hogy önmagában a megapixel semmit sem mond egy telefon fotós minőségéről. Igen, jobb az én újkorában 300+ ezres iPhonem fotós képessége, mint egy 90 ezres droidnak, de azért elég hosszú listát tudnék írni olyan droidos gépekről, amik oda-vissza verik agyon az én iPhone 13-mamat. (Egyébként szerintem ez a fotózás dolog is már jó pár éve elért arra a szintre, ahol az átlag embernek totál tök mindegy az egész. Jó körülmények között egy iPhone 15 Pro nem fog kategóriákkal jobb képet csinálni, mint mondjuk egy iPhone 11 vagy egy Google Pixel 6a, negyed annyi pénzért.)

Nem mellesleg pedig nem igazán szoktak a normális gyártók beleállni ebbe a megapixel mániába Android vonalon sem.


"Nyilván, ha egy samsung s23-at nézünk, az már lehet, hogy az apple szintjén van, de már az a telefon is fél millió és akkor én már inkább az apple-t választom."


A hivatalos kiskereskedelmi ára 300 ezer forint, közel sem fél millió. Nyilván ennél olcsóbban is megkaphatod árukeresőn megnézve (miközben az iPhone 15 hivatalos ára ugye 400 ezer forint). Amikor az iPhone 13-mamat vettem, akkor egyértelműnek tűnt, hogy ezt vegyem a Samsung S22 helyett. Na, ha most kéne az iPhone 15 és az S23 között döntenem, nem hiszem hogy sokat gondolkodnék mielőtt megveszem az S23-mat. Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy jövőre ne változna a helyzet, simán lehet hogy akkor jobb ajánlat lesz majd az Apple telefonja.

jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!