Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért olyan bűnpártolók a...

Miért olyan bűnpártolók a mobilszolgáltatók, hogy lehetővé teszik a hívószám elrejtését a híváskor?

Figyelt kérdés
Aki "Privát szám"-ról telefonál, az mindig csaló vagy telefonbetyár, ahogy tapasztaltam; életszerűbb oka nemigen lehet, na. Amúgy meg semmi baja nem lehet senkinek abból, ha meglátják a számát, mert a tudakozóban könnyedén titkossá tehetők a hozzá tartozó adatok.

jan. 2. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem bűnpártolók a mobilszolgáltatók.

Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 159/A. §-ának értelmében naplózniuk kell, hogy milyen telefonszámról milyen telefonszámra történt a hívás, és ezen naplókat a nyomozóhatóságok részére - nyomós indok esetén - ki kell tudni adniuk.

Illetve bizonyos előfizetők - mint például a segélyhívók vagy a hatóságok - a hívószám elrejtését "ki tudják ütni" (CLIRO: calling line identification restriction override ).


2. Aki "Privát szám"-ról telefonál, az nem feltétlenül csaló, telefonbetyár, hanem például védeni kívánja a privát szféráját, el akarja kerülni a kéretlen telefonhívásokat.

jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Engem a foodora hivott privát számról marketing célból...
jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aki "Privát szám"-ról telefonál, az mindig csaló vagy telefonbetyár, ahogy tapasztaltam"

. Ja, emiatt a baromság miatt anyósom sosem vette fel az ilyen hívásokat.


Aztán nem értette, miért tűnnek el a páciensei.


Egy időben hónapokon keresztül egyszerűen nem írta ki anyám számát a telefon. Semmit nem rejtegetett, valamit változtatott a csomagon, és valamit elcsesztek.


AZóta soha nem kaptam hívást privát számról. Ellenben rengeteg csalót, ügynökön, kérdőívest stb. beazonosítható telefonszámról.

jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ez - hívó félről nézve - nem baromság, hanem adatvédelem (amire sokszor csak legyintenek, pedig egyre nagyobb jelentősége van).

Vannak olyan esetek, amikor egy úgy akarsz valakit - például valamilyen kereskedelmi céget érdeklődés miatt - felhívni, hogy az ne hívhasson vissza kéretlenül vagy ne tárolhassa el a telefonszámodat (és adhassa el 3. félnek).

jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: az a "baromság", ha valaki túlmisztifikálja az egész "privát szám" dolgot, nem veszi fel a telefont ilyenkor, pedig lehet, hogy semmi rossz szándék nincs a hívás mögött.
jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én számomat olyannak, aki új telót vett (mégha bennevagyok a telefonkönyvében, akkor is) ,csak akkor írja ki, ha már mindketten hívtuk egymást oda-vissza min. 1x, és beszéltünk is.


És akkor mondta az illető,hogy azt írta ki,hogy nincs szám, v hívóazonosító, v ilyesmi, és akkor egy idő után már tudtam,kérdeztem, hogy új telókészüléke van-e, mióta legutóbb beszéltünk,és mindig igen volt ilyenkor a válasz.

Aztán 1x megnéztem,nálam volt erre beállítás,h mutassa mindig a hívóazonosított; vagy csak ha már kölcsönösen hívtuk 1mást.

jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az ilyen paranoid emberek mit csináltak volna 2000 előtt. Akkor még vezetékes sem mindenhol küldte el a számot, sőt a legtöbbön kijelző sem volt. A mobilon meg (a pannonnál biztosan) "ismeretlen szám" volt kiírva ilyekor, mint most, ha valaki letiltja.
jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" a hívószám elrejtését "ki tudják ütni""

Nem kell kiütni semmit. A GSM rendszer része, hogy a hívószám ha akarod ha nem, eljut a hívott készülékéig minden esetben. Csak beállítás kérdése hogy láthatja-e a hívott vagy sem.

Tehát amikor a hívott fél nem lát hívásazonosítót, az nem azt jelenti hogy nincs, hanem azt, hogy nincs felfedve előtte. Hasonlóan, mit amikor becsönget hozzád valaki, kiszólsz hogy ki az, de nem árulja a nevét. Pedog biztosan van neki.

jan. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
volt egy időben hogy anyukám hivott privát számkėnt mutata a telefonom aztán megjavolt.
jan. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8: Ezért tettem idézőjelek közé a kifejezést.
jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!