Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért egyre nehezebb rootolni...

Miért egyre nehezebb rootolni az androidos telefonokat?

Figyelt kérdés
Régen alapból feloldott bootloaderrel jöttek ki az androidos telefonok. Elég volt felrakni egy custom recoveryt, és mehettek föl a custom romok. Rootolni is egyszerűbb volt. Utána jött a lezárt bootloader. Rootolni így is lehetett a telefont, a bootloader feloldása kissé bonyolultabb volt, de volt rá rejtett beállítás. Az újabb Android verzióknál viszont már nem is tudsz rootolni, ha a bootloader nincs feloldva. Még ezzel sem lenne olyan nagy probléma, de néhány gyártó már nem is teszi lehetővé a bootloader feloldását, így gyakorlatilag rootolhatatlanná téve a telefonokat. Mivel custom romot sem lehet rájuk rakni, a támogatási idő lejárta után teljesen elavulttá válnak. Miért jó az, hogy ellehetetlenítik a felhasználók azon részét, akik komolyabban értenek az Android rendszerhez, és a legtöbbet akarják kihozni a telefonjukból?
jan. 7. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Itt Gyakorin ebben a kategóriában 10 éve a csapból is az ilyen kérdések folytak “hogyan lehet rootolni ezt a telefont?”, komolyan mondom, a kérdezők 70%-a rootolási mániában szenvedett, alighogy megvettek egy telefont, legelső dolguk máris a rootolás volt rajta, én viszont már akkor sem értettem a dolgot: egy átlag hétköznapi felhasználó mi olyat csinál egy telefonnal, amit rootolás nélkül nem lehet?! Miért akar mindenki “telefonprogramozó” lenni, és többet kihozni a telefonjából, mint amire tervezték?

Én támogatom a gyártóknak ezt a lépését, a helyükben én már akkor is megléptem volna ezt a szintet! Akinek komoly szoftveres tervei vannak, ügyeskedjen PC-n vagy laptopon!

jan. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

1:

Én régebben csak custom célból rootoltam a telóm. Módosítottam a boot animációt, beállítottam sztereóra a telefont (felső hangszóróból is szólt a hang), feleseleges stock appokat töröltem.

jan. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező: Így a legkönnyebb bezárni az embereket a saját ökoszisztémába, megszüntetni a kiskapukat, stb. Na meg ugye az adatgyűjtés.


Első: Ha nem érted, minek foglaltál ellene állást? Mivel lesz neked rosszabb, ha mások nem úgy szeretnék használni a telefonjukat mint te? Miért lenne neked jó az, ha már korábban szopatták volna a felhasználókat?


Ennyi erővel én is írhatnám, hogy ha nem tetszik a dolog, vegyél almát.

jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

van egy tabletem már rėg lejårt tåmogatási ideje azt még netezésre filmet nėzni facebook tökéletes .

lányom telefonjån még mindig az az android van amivel 3 éve kijött semmi gond vele .

én ahogy az 1 vålaszolo sem ėrtem ezt nagy rootolás mániåt .

jan. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Régebben amikor még nem volt ennyire kiforrott az Android rendszer talán volt értelme a custom romoknak és a rootolásnak, annak idején én is próbálkoztam ilyenekkel de azóta benőtt a fejem lágya és kinőttem ezt a romolós f.szságot. Fontosabb számomra mostmár a megbízható stabil működés illetve az hogy csak kiveszem a dobozból a telót és egyszerűen minden működik mókolás nélkül. Ezért is váltottam iPhone-ra, bár ma már szerencsére az Android is ilyen (legalábbis a drágább kategóriában biztos).
jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Régen egy androidos telefon root nélkül annyit ért, mint egy darab tégla. Most azért valóban jobb a helyzet. Ugyanakkor több dolog miatt még mindig fontos, hogy rootolva legyen a telefon. Például, hogy a build.prop-ban át tudd írni a dpi-t, hogy minden kisebb legyen és több dolog férjen el a képernyőn. Vagy hogy olyan biztonsági mentést tudj csinálni, ami az alkalmazás datáját is tartalmazza, és ezt vissza is tudd állítani. Ott vannak még az Xposed modulok, amivel olyan módon szabod testre a telefonod, ahogyan akarod. És ott van még a Lucky Patcher, amivel ki tudod venni az alkalmazásokból az idegesítő reklámokat. És nem is beszéltem még a Kernel Adiutorról.
jan. 8. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb felhasználót hidegen hagyja mindez.

A gyártók meg egyre biztonságosabb szoftvereket szeretnének, ez meg egy kockázat, így megszabadulnak tőle.

jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
kėrdező senkit nem érdekelnek már ezek ,legtöbb ember többre ėrtékeli hogy milyen jó kamerája milyen gyorsan tölthetö stb mint ezek mokolos dolgok.
jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Manapság már csak egyetlen értelmét látom a rootolásnak. De Igazából már annak sincs szinte semmi. Az pedig a gyárilag előtelepített appok teljes törlése. Régen jó dolog volt, a kis belső tárhelyek miatt. Mostanság már akkorák a belső memóriák hogy még úgyis ha nagyon sokat fényképezel nehezen telik meg. Illetve olyan gyorsak hogy az appokat sem érné meg áthelyezni az sd kártyára mert az csak rontana a sebességen. Főleg hogy egyre kevesebb telefont lehet bővíteni, mert akkor elveszi a sim helyét.
jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!