Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a régebbi és a legújabb...

Ha a régebbi és a legújabb telefonban is Li-ion akku van, akkor, hogy lehet az, hogy azoknak 2-3 óra, a mostaniaknak meg 20-30 perc kell a feltöltésükhöz?

Figyelt kérdés

Pontosan milyen típusú akku az amit ilyen gyorsan fel lehet tölteni?

Úgy sejtem, hogy a Li-ion akkuknál is biztos van valaki fajta vagy típus különbség.



jan. 14. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Rengetegféle akkumulátor van, az újabbak általában jobb paraméterekkel rendelkeznek.
jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Hiaba van benne jó akku ha a 8 magos processzor meg a bazi nagy kijelő leszívja pikk pakk.
jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ezt hívják fejlődésnek.
jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanazzal a töltővel is töltöd őket? Mert szerintem inkább abban van különbség.
jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Azért gyorsabb a mai mobilok töltése, mert a régiekkel ellentétben tudnak gyorstöltést.
jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Persze, más a töltő, de ha a gyors töltővel töltöm a másik akkut az nagyon felmelegszik vagy nem is tudja felvenni a nagyobb áramot.

Nekem van egy 50 amperes stabil tápom, ha azt az autó akkura rákötöm, akkor max. 5-6 ampert vesz fel az akku.

Gondolom a régi fajta mobil akku sem tud annyit felvenni mint egy modernebb.


És miért tud gyors töltést? Mert erre egy 5 éves is rájött.

jan. 14. 14:41
 7/12 Szirty ***** válasza:
59%

"Nekem van egy 50 amperes stabil tápom, ha azt az autó akkura rákötöm, akkor max. 5-6 ampert vesz fel az akku."


A töltőáram a feszültségtől és az akku belső ellenállásától függ.

Ha jó az akku, akkor ez utóbbi igen alacsony. Következésképp 100A-el is töltheted.

Persze ezzel az akkut tönkre is teszed.

jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zzzoli ***** válasza:
60%

Nyilván fejlettebb gyártástechnológiával készült akkut Li-ion akkut igényel a gyorstöltés.

Minél nagyobb az akku belső ellenállása, annál nagyobb veszteségi teljesítmény képződik, ami melegíti az akkut, az akku melegedése pedig a belső ellenállása növekedésével jár.

Olyan ez mint Csernobilban az RBMK reaktor pozítív üregtényezője.

Ezért minden telelefonban és egyéb Li-ion akkut használó eszközben hőmérőt is figyel a bms, hogy az akku melegedésével arányosan csökkentse a töltőáramot, kisütési folyamatban pedig lekapcsolja a kimenetet túlmelegedéskor a visszafordíthatatlan károsodási folyamatok megállítása érdekében.

A telefonokban az akku degradálódásakor is nő az akku belső ellenállása, ezért eljön az az idő, amikor már nem fog gyorsan tölteni, hiába képes rá.

Itt persze nem csak az akku melegedése játszik szerepet, hanem az adott időbeli kapocsfeszültség emelkedése, ugyanis elhasználódó akkuknál ez egyre meredekebb, a megnövekvő belső ellenállás miatt.

Nekem volt már olyan gyorstöltős telefonom, ami két év után már a maximális teljesítményt meg sem közelítette töltéskor.

Egy gyári minőségű akkucsere persze megoldotta.

jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

"És miért tud gyors töltést? Mert erre egy 5 éves is rájött."


És elmondta neked ?

jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha ilyen gyorsan tölthető akkut akarok venni, akkor milyen típusút kell keresnem?
jan. 14. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!