Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy telefonból vagy tabletből...

Egy telefonból vagy tabletből hogyan lehet kiszedni a beleragasztott akkumulátort úgy, hogy ne barmoljam szét se az akkut se a készülék házát?

Figyelt kérdés
Ugye ezek alá vannak ragasztva. Jó sokáig melegítettem hőlégfúvóval mindenütt, már attól féltem, hogy felrobban az akku, de egyszerűen nem lehet szétbarmolás nélkül kiszedni. Hogyan csinálják ezt a profik? Milyen dolog/szerszám kell hozzá? Illetve hol lehet olyat kapni?

jan. 18. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A profik szakervízbe viszik :)
jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
*szakszervízbe
jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

hőlégfúvóval SOHA nem melegítjük az akkumulátort!

Lett volna az akku valamelyik szélén egy kis kilógó ragasztó, amit ki kell alóla húzni, de minden bizonnyal ezt már nem fogod tudni.

Huawei-nél van rajta egy kis műanyag fólia amivel ki tudod húzni az akkut.

tompa műanyag szétszedő szerszámmal. Ha minden kötél szakad, én ilyennel szoktam kiemelni az akkut:

[link]

De óvatosan kell, minél kevésbé sérüljön az akku.

jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Ki kell húzni az akku alól a ragasztó csíkokat.

Írd be a youtubeba a készülék pontos tipusát és azt hogy battery replacement. Ha csak nem valami nagyon elvetemült, extrémritka készülékről van szó, tuti lesz 1-2 videó arról hogyan kell kiszedni annál a konkrét eszköznél az akkumulátort.

jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Még számítógép szervizes koromból emlékszek, hogy egyesek milyen szétbarmolt gépeket hoztak be mert azt hitték, hogy ők bizony profik benne.


Kédező. Vidd szépen szervízbe mielőtt nem csak a telefonban de magadban is kárt teszel.

jan. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogsz egy régi személyit vagy ilyesmit, becsúsztatod az akku lekerekített oldala alá, és átvágod vele a ragasztót. Lakcímkártyával a legjobb, mert az eléggé vékony és hajlékony.


Az akkuknál arra kell figyelni, hogy semmiképp ne lyukaszd ki, ne hajlítsd meg a szükségesnél jobban, és ne okozz benne zárlatot más módokon se.


Normál esetben pedig kellene legyen 1-3 fül az akku tetején, amit ha elég erősen húzol, kijön az akku alól a ragasztócsík.

jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkoholt szoktak folyatni alá.
jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!