Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 35-ös telefonkörzetből szélhám...

Pamu-1 kérdése:

35-ös telefonkörzetből szélhámoskodnak Európa felé ?

Figyelt kérdés

Írország. Kattintok a zöldre, 1 mp után megszakad a vonal és abban a pillanatban ugrik a teljes egyenlegem 3880 Ft, feltöltőkártyáról... Vodafon,

Ezek után a Voda hónapokon keresztül a 3800-as egyenleget közli hetente, de amikor hívni akarok, mondja, hogy "70ft alá csökkent az egyenlege" és nyilván nem tudok hívni, átmentem a másik 70-esemre, azt használtam ezután hosszab ideig.

A Voda ügyfélszolgálat csak bámul és nem hisz a szemének, amikor a kezébe adom a telót, végül is panasz beadása után visszaállították az összeget.

Az eset történt tavaly, 1 nappal a Voda kivásárlása után... azóta is kapok néha 35-ös körzetből hívásokat, a tegnapi egy szép nagy ablakot nyomott a képernyőre, Igen/Nem választási lehetőséggel, gondolom itt a "nem" is az igent jelenti, perceken keresztül jött a hívás, hogy felvegyem...

Ahogy nézem, már 2010-ben is jelentkezett valaki 35-ös körzetből jövő csalással,

Hogyan kivitelezik az ilyet ?



jan. 26. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Bejövő hívással ilyesmi nem történhet. Akkor lehetséges ez ha visszahívod a számot, akkor gyakorlatilag bármilyen összeget leemelhetnek, mondván emelt díjas szolgáltatás.
jan. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Amit állítasz, az lehetetlen. Hívásfogadásért nem kell fizetni.
jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Én whatsappon kaptam a napokban hívást Eritreából és Hong-Kongból, az tudna ilyet művelni. Nem lehet, hogy te is viberen/whatsappon/hasonló alkalmazásban kaptad a hívást?
jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"tegnapi egy szép nagy ablakot nyomott a képernyőre, Igen/Nem választási lehetőséggel, gondolom itt a "nem" is az igent jelenti, perceken keresztül jött a hívás, hogy felvegyem..."

Ez alapján inkább vírusos a telefonod.

jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is valami vírus van a telefonodon.
jan. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele kedves kérdező, amit írsz, az nem működik.

Tehát az egyenleged problémája nem egy bejövő GSM hívás miatt rakoncátlankodott.

Persze lehet az hogy egy bejövő hívásnak kinéző képernyőn kattintgatsz dolgokra, miközben a GSM hűlózathoz semmi köze az egésznek.

jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig pontosan az történt, amit írtam, az egyenleg egy pillanat alatt eltűnt, és a Voda hetente kétszer kb. értesítést küldött a hiánytalan egyenlegről, holott newm volt rajta, NYILVÁN olyan trükköt tud a hakker, amit ezek szerint elképzelni sem tudtok.

A legutóbbi 35-ös körzetbeli hívás már egy másik telefonra jött

Az első esetben egy teljesen szabályos hívás mutatkozott

febr. 7. 01:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Benyaltál egy kamu emailt, amit összemostál egy kamu hívással.
febr. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 - nyomod a baromságot teljesen összefüggéstelenül, orvos mit mond öcsike ?
febr. 8. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!