Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meg lehet tudni legálisan,...

Meg lehet tudni legálisan, hogy egy adott IMEI szám milyen telefonszámhoz van hozzárendelve?

Figyelt kérdés
jan. 31. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az IMEI nincs is telefonszámhoz rendelve.

jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs is... az imei egy telefoné, ráadásul a többkártyásoknak több imei száma is van. Sőt a tableteknek is van, meg mindennek amibe sim kártyát lehet tenni.
jan. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszik, akkor nehéz lesz, mert a dobozban, ami a teló, van PIN és PUK kódos papír, de arra nem írták rá, hogy melyik telóé..
jan. 31. 15:36
 4/9 A kérdező kommentje:
*ami a telóé (maga a telefon nincs benne)
jan. 31. 15:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Elvileg *#06# kóddal meg tudnám nézni az IMEI-t és akkor tudom azé-e a doboz..kivéve, ha a sim-et át nem rakták másikba..
jan. 31. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az IMEI az eszközhöz van rendelve. Akkor is meg lehet nézni, ha nincs benne SIM kártya.
jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

PIN meg PUK az egyetlen, adott SIMkártyához tartozik.

IMEI-nek ehhez semmi köze.

jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Még mindig nem érted... az IMEI szám a telefonhoz tartozik és ahogy írod a *#06# kóddal lehet megnézni. De ha a kártyát kiveszed belőle, vagy másik kártyát teszel bele a telefon IMEI száma nem fog változni!

A SIM kártyán is van egy nagyon hosszú szám, az a SIM kártya azonosítószáma, az meg a SIM kártyához tartozik. Ez nem az IMEI.

A doboton lébő IMEI szám és a telefon IMEI száma egyezik, úgyhogy azt be tudod azonosítani hogy melyik telefon melyik dobozban volt.

De a PIN kódos papír az sehogyan sem köthető sem a dobozhoz, sem a telefonhoz.

Nálunk a cégnél egy excel táblában vezetem minden telefon adatát, imei, pin, hívószámok, stb. Különben kibaltázottnagy követhetetlen káosz lenne....

jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ohh, most nézem mennyi írás történt itt és hogy miért, ok igazatok van, én írtam rosszul.
jan. 31. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!