Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri a sima iPhone 15-re...

Megéri a sima iPhone 15-re pénzt kiadni? Sok negatívumot hallok főleg az régi típusú USB-C-ről, viszont nekem tetszik a készülék de azért okosan is akarok vásárolni főleg ennyi összegnél.

Figyelt kérdés

febr. 1. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

"Amíg nem jelentek meg a type-C-s iphone, addig mindenkinek jó volt a lightning. Most már hátránynak számít, ha nem type-C csatlakozós."


Hát az a "mindenkinek jó volt" az elég erős túlzás. Aki nem értett hozzá, vagy teljesen telibe tojta, annak elment. De mindenképpen hátrány volt már hosszú évek óta a lightning, sokkal régebbi és elavultabb szabvány. Nem véletlenül cserélve már hosszú évek óta apránként is az Apple a saját termékeiben.


"Gondolom az nem is kérdés hogy a rivális Galaxy s23-24 ár érték arányban jobb választás"


Igen, tavaly és idén is jobb választás az aktuális S széria "alap" tagja, ha az ember nem ragaszkodik az iOS-hez. Az iPhone 13 és S22 esetén például nem ez volt a helyzet, szóval ez nincs kőbevésve.


A lassú USB-C szerintem az userek 99%-ának a világon semmit sem számít. Idegesítő és szándékos butítás az Apple részéről, amivel a Pro modellek felé terelik a vásárlókat, de egyébként szerintem túl nagy jelentősége nincs. A sokkal idegesítőbb a 60 Hz-es kijelző. Mondom ezt úgy, hogy engem személy szerint nem zavar a 60 sem, de ennyi pénzért ez már a 14-es szériánál is nagyon ciki volt, a 15-ösnél nem is tudom hogy képzelték. Tehát az S23 és S24-hez képest a kijelző és a telefotó kamera hiánya az igazi érvágás.

febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
A sima iphone széria kifejezetten rossz ár-érték arányú és nem tudom senkinek sem ajánlani. A Pro modellek sokkal jobban megérik ha kihasználod a funkcióit. Vagy vehetsz S Galaxy-t. Az sem olcsó, de a sima modellek is jó telefonok.
febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Morzsi007 ***** válasza:
35%

“De mindenképpen hátrány volt már hosszú évek óta a lightning, sokkal régebbi és elavultabb szabvány.”


Mihez nem volt jó?

Töltéshez adott volt a kábel. Pc-hez ugyanúgy használható. Nekem van egy lightning USB átalakító, innentől kezdve pendrivehoz vagy DAC-hoz is csatlakoztatható. Mindennel működik.

Az USB-C ugyanez, igaz gyorsabb a Pro verziók esetében és pl USB-C SSDhez, Pendrive-hoz nem kell külön átalakító. Számomra ez nem akkora előny, szóval én nem éreztem akkora hátránynak, mint amit sokan állítanak, de másnak biztosan. Ha valaki hozzászokott a 120 Hz-hez, annak a 60 Hz zavaró lehet, de ha nincs hozzászokva, addig el van a 60-nal is. Már rég lehetne 120Hz a sima iphone-okban is, de nincs, ez van. Akinek nem tetszik vegyen mást. Az Apple ilyen.

febr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

"Mihez nem volt jó?"


Írtam én, hogy valamihez nem volt jó? Ha a jelenleginél sokkal gyengébb processzor lenen benne, az mihez nem lenne jó? Vagy ha rosszabb kijelző? Gyengébb hangszóró?

Attól mert egy gyengébb komponens még ellátja a feladatát, ne tegyünk úgy, mintha nem lenne annál milliószor jobb megoldás úgy, hogy konkrétan nem kerülne tőle többe a telefon.

febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 fmaxy ***** válasza:
69%
Nekem alap 15 van, 12-ről váltottam. Teljesen elégedett vagyok vele. Főleg az akku egy hatalmas ugrás üzemidőben.
febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!