Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért hiányzik egyre több...

Kedves Vezető kérdése:

Miért hiányzik egyre több telefon alaptartozéka, a töltő?

Figyelt kérdés

Mostanában tervezek venni új telefont, mostanában találkoztam ezzel az undorító jelenséggel. A headset et még megértem valahol, hogy sosem volt mindig alaptartozék, de a töltő, az első tégla Ericsson-om óta, 2024 ig magától értendő alaptartozék. Sokáig ugye a levehető hátlapokkal, cserélhető akksikkal is kibírtuk valahogy, nagy nehezen. Ráadásul 20 ezer körül van egy pl Redmi töltő.

(Olyat néztem legutoljára ami szimpatikus telefon volt)

Ez lesz az új irány?

Jönnek a kontroller nélküli konzolok, hangszóró nélküli mini hifi-k, kerék nélküli autók..? :)



febr. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
46%
A töltő a telefonban van, így nem hiányzik.
febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
72%
Talán azért, mert régebben nem voltak egyformák a töltők, adott készülékhez szabták, de tudtommal már univerzálisak lettek, bárhol vehetsz hozzá.
febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

*Nemrég voltam Tenerifén, megértem azt is, ott mindenhol van egy csomó pad usb-vel, minden helyijáratos buszon, minden ülés felett usb gyorsport, stb ..

De Pesten pl hogyismondjam'..

Kicsit másabb ez is :)

És akárhogy forgalom, otthonra kell töltő. Tényleg egy alaptartozékról van szó.

febr. 4. 22:09
 4/43 A kérdező kommentje:

Első, az USB töltőről beszélek.

Igen, vehetünk hozzá, de egy alaptartozékról beszélünk.

30 évig volt alaptartozék.

Most meg kivették a dobozokból, és +egy 20 as. Ez olyan mintha vennék egy PS5 öt és nem lenne hozzá kontroller.

febr. 4. 22:14
 5/43 anonim ***** válasza:
60%

"Első, az USB töltőről beszélek."


...ami a telefonban van.

febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
39%
Hivatalosan ezt azért csinálják, mert így kevesebb hulladék képződik. Valójában meg csak így akarnak több pénzt lehúzni rólad. Ha elfogadsz egy tanácsot, vegyél egy Baseus, Ugreen, vagy hasonló szintű GaN töltőt, és használd míg ki nem purcan.
febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Ja, szerintem is +lehúzás.

Redmi telefont néztem ki

[link]


De a leírásban is ott van a doboz tartalma résznél nincs benne töltő.


A Redmi pedig pl csak a saját gyorstöltőjét ismeri fel.

Ami 20ezernél kezdődik.


Ehhez pl adnak:

[link]


Hasonló tudásúak.

febr. 4. 22:31
 8/43 anonim ***** válasza:
0%

"A Redmi pedig pl csak a saját gyorstöltőjét ismeri fel.


Ami 20ezernél kezdődik."

Jellemzően eddig sem a gyártó legfrissebb, legújabb gyorstöltője került a telefon mellé. Hanem egy sima 10W adapter.

Tehát mi a probléma?

febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
21%
En se kaptam pl töltőt a Galaxy A54-hez mikor megjött, krva ideges is lettem miatta, még kellett költsek nem keveset hogy kapjak egy nyomorék töltőt, rohadna meg aki kitalálta ezt az egészet
febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja a #1-es hozzászóló: a töltőelektronika tényleg a telefonban van.

Amit a telefonhoz kaptál/vehetsz, az egy USB porttal ellátott tápegység, adapter.


És azért nem mellékelnek adaptert a telefonhoz, mert ezzel kívánja csökkenteni az EU az elektronikus hulladék mennyiségét.

[link]


Az elképzelés az, hogy mivel a telefonok töltője nem változik olyan mértékben, mint maga a telefon, ezért - pláne ha egységesítik a csatlakozót USB-C-re - ezért a régi adapter használható az új - akár 3-5 évente cserélt - telefonhoz is.

febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!