Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik iPhone-t lenne érdemes...

Melyik iPhone-t lenne érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Az alapmodellek közül a 13, 14 és a 15 merült fel. Szerintetek ár-érték arányban melyik lehet a legjobb döntés ezek közül? Személyes tapasztalatok az említett készülékekről?

Válaszokat köszönöm!



febr. 9. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Inkább Samsung
febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
15
febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 13 a maga korában kiváló ár/érték arányú "belépő" prémium készülék volt. A 14 alig hozott fejlődést. A 15-ben már vannak értékelhető fejelsztések: van végre USB-C (igaz csak 2.0-ás), megkapta az 50 megapixeles főkamerát, szóval lehet értelmezhető minőségben kb. 2x-es zoomos felvételeket készíteni és lett szenzor sziget, ami szép meg jó, de igazából funkciója nincs.


Na hát őszintén, én 13 tulajként most jelen pillanatban nem tudok jó szívvel alap készüléket ajánlani. A 13 már "öregecske" kicsit és bizony én érzem a sajátomon, hogy a 4 giga memória már kevéske multitasking esetén és simán vannak már most mikrolaggok, amik mondjuk meg már szomorúak.

A 14-et nem is említeném, a 15 viszont nagyon szemét módon van úgy lebutítva, hogy csak muszáj legyen megvenned helyette a Pro-t. 2024-ben hogy lehet hivatalos 400 ezres induló árral olyan telefont árulni, amiben 60 Hz-es kijelző van? Konkrétan 60-70 ezres telefonokban legalább 90, de sokszor 120-as van, a középkategóriától felfelé pedig nem is létezik már telefon 120 alatti frissítési rátával...

És nagyon dühítő, hogy ilyen szó szerint filléres dolgokkal terelnek az 500 ezres Pro felé...


Ha nagyon muszáj valamit mondani és nem zavar a 60 Hz, akkor szerintem a 15-ösre érdemes rámenni. Ha zavar a 60 Hz, de nem akarsz fél milliót kiadni egy Pro-ért, akkor pedig rá lehet menni az S szériás Samsungokra, az S23 nagyon jól sikerült, de a tesztek alapján az S24 is frankó. Ha nem opció az Android, nem akarsz fél millát kiadni és kell a 120 Hz, akkor pedig nem marad más, mint egy használt 13/14 Pro.

febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13 Pro
febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15 Pro. Ha nagy kezed van mint nekem, 15 Pro Max
febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta vagyok android felhasználó, még nem volt almás készülékem. Őszintén szeretnék nyitni kicsit az iOS felé. Ezért van nyilván egy minimális paranoia, hogy milyen is lesz. A keret nagyjából egy 15-ös alapmodellt súrol és pont ezen tűnődöm, hogy mint első iPhone-nak, szükségem van-e egyből a csúcsmodellre (alapkészülékekre nézve), vagy nyugodtan bevállalhatok egy egy-két évvel korábbi készüléket.
febr. 9. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szükséged nincs rá, de az alap 15 nem is a csúcsmodell. Igazából egyikkel se lőnél mellé és olyan brutális nagy különbség sincs köztük.

Nekem is a mostani az első iphoneom sok év android (sony, samsung, xiaomi telóim voltak) után, igaz ez idén lesz 4 éves (11PM). Én nem bántam meg a cserét.

febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs idén már 5 éves lesz.

#7

febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig andoridos voltál akkor 15, mert a type c miatt nem akkora probléma a váltás.

Én továbbra sem jelölném meg, mint előnyt, maximum akkor ha valaki másról vált. Inkább az a gyakori, hogy almáról almára váltanak és ők azért kicsit megszívták ezzel.

febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Ezek közül egyik sem
febr. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!