Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbízhatóak az árukereső...

Segitsegreszorulok kérdése:

Megbízhatóak az árukereső által ajánlott top legjobb oldalak?

Figyelt kérdés
éppen egy iphone 13 és afölötti telefont keresek nem horror áron (tudom lehetetlen) nézegettem árukeresőn az oldalakat de nem tudom, hogy megbízhatok e bennük.. gondolok itt pl. az X-re.hu-ra (kiváltképp érdekel),, vagy a gsmpalota, coolmobile,mobilközpont, stb. ha valakinek van valahonnan tapasztalata szívesen hallgatom:) ha ezek az oldalak nem megbizhatóak akkor esetleg tudtok ajánlani másikakat ahonnan tudnék rendelni?-?

febr. 11. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Annyiban általában megbízhatóak, hogy tényleg megkapod azt, amit rendeltél, DE:

Szinte biztosan nem magyar belpiacos készülék lesz, hanem külföldről behozott (esetleg áfa-csalt) készülék. Magyarul itthon nem lesz rá semmiféle gyártói garanciád. Ha bármi baja lesz a telefonnak, akkor vagy kiviszed abba az országba, ahol eredetileg vették (már ha ki tudod deríteni, hogy az hol volt), vagy a kereskedőre bízod ezt. A törvény a kereskedőt is kötelezi, hogy intézze a garanciális panaszaidat.

Csak hát itt szokott jönni a probléma. Ezeknek a cégek sokszor 1-1 emberrel működnek, nagyon maximum van 1-2 alkalmazottjuk. Tehát nyilván nem lesz saját szervizük, sőt nagyon arra se lesz kapacitásuk, hogy a te nyűgöddel foglalkozzanak. Ha mégis hajlandóak veled szóbaállni, akkor fogják a telefonodat és vagy valami nem hivatalos szervízben itthon megjavíttatják, úgy ahogy sikerül, vagy kipostázzák külföldre a gyártóhoz, az meg vagy csinál vele valamit, vagy nem, de az biztos hogy hetekig is eltarthat ez a művelet, te pedig addig telefon nélkül vagy.

A jellemzőbb forgatókönyv inkább az, hogy ezek a cégek 1-2-3 évente bedőlnek szándékosan, akkor pedig már keresheted őket a garanciával...


Én nagy értékű terméket ilyen boltokból sosem szoktam rendelni. Ha biztosra akarsz menni, akkor vagy a gyártótól veszed, vagy hivatalos viszonteladóktól (Euronics, Media Markt és társaik), vagy esetleg olyan webshopokból, amik nem hivatalos viszonteladók esetenként, de megbízhatóak, alkalmazottaik vannak, fizikai üzleteik is vannak és akár 10-20 éve is a pályán vannak. Ilyen általában az Aqua, Ipon, Konzolvilág, Mysoft, Bestbyte, stb. Nyilván ezeknél drágábbak lesznek a készülékek.


És még egy "tipp": ha egy telefon (vagy bármi) ára neked horror, akkor ne vegyed azt. Semmi értelme szerintem ezen tipródni, hogy a 300 telefont megéri-e megvenni valami lebújból 280-ért. Nagyon jó telefonok vannak ezeknél lényegesen olcsóbban is. Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Apple saját hivatalos oldalánál megbízhatóbb nincs! De ha azokat túl drágának találod, nézelődj nyugodtan az Árukeresőn, viszont ne ugorj fejest a legolcsóbb ajánlatba, mert nem mindegyik webshop megbízható! Valamelyik lehet hogy nagyon olcsó, de olyan is..! Olvasd el a webshopokról írt véleményeket, minősítést!

X-re, GSM Palota - ezeket inkább alapból hanyagolnám a minősítésük miatt! Pepita általános webshopként nem rossz, de műszakiban nem tudom mennyire mozog otthonosan. Alzától 1x rendeltünk csak, akkor is eleve sérülten, használhatatlanul érkezett a termék! Húgom régebben mindig mindent az Emagról szokott rendelni, sokáig nem volt gond, de pár hete mint ha “elejtett” volna róla egy negatív csalódású megjegyzést.

Amik nagyon tutinak tűnnek, és érdemes megpróbálni tőlük:


Cool Mobile

B-tel

Notebook.hu

MobilCorner

Aqua

Konzolvilág

iPon

PCX

Laptop Szalon

Digitalko

Mysoft

SmartShop

Best Byte

Office Depot

Market World


Illetve leginkább a valós boltok - Media Markt, Euronics a full biztosak, és tőlük is rendelhetsz online is!

febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 PéterPálka ***** válasza:
78%

Olyan webáruház nincs aminél ne lenne pár embernek negatív tapasztalata.

Az említett Alzától és sok dolgot (drágát is)rendeltem és semmi probléma nem volt. Egyszer rendeltem egy TV-t, amit nem kaptam meg. Hát legalább egy hónap volt mire visszakaptam a pénzemet, mert mindenféle nyilatkozatot akartak, hogy isten bizony nem kaptam meg, és ha mégis megkapnám, akkor visszaadom nekik. A nyilatkozatokat kinyomtatva, beszkennelve/lefényképezve, stb. Ehhez nincs semmilyen technikai lehetőségem (és kedvem se). Felfoghatatlan, hogy miért nem volt nekik elég a rögzített telefon beszélgetés? Amikor már a fogyasztóvédelem került szóba, akkor mondták, hogy "éppen most lett lehetőség" a telefonos elintézésre.

Szóval probléma még a legnagyobbaknál is előfordulhat. Viszont értékes dolgot sosem vennék külföldön bejegyzett cégtől. Rájuk ugyanis nem vonatkoznak a hazai törvények, és nem tudsz a fogyasztóvédelemhez se fordulni. Több ügyem is volt szlovén, román, szlovák cégekkel akik egyszerűen letojják a panasz elintézését. Esetleg emailban még igérgetnek, de nem tesznek semmit. Szerencsére ezek csak pár ezer Ft-os ügyek voltak, nem rokkantam bele. Szóval ezektől csak olyan dolgokat érdemes venni amik nem tudnak elromlani, nem érkezhet sérülten, stb., és ha lehet akkor utánvéttel venni. A nagyon olcsó dolgok pedig eleve gyanúsak. Erre most kivételnek mondom a temu.hu oldalt, mert sok dolog tényleg elég olcsó náluk, és még mindent hiánytalanul megkaptam tőlük. Igaz ezek nem műszaki, és nem drága dolgok voltak.

febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

"Egyszer rendeltem egy TV-t, amit nem kaptam meg. Hát legalább egy hónap volt mire visszakaptam a pénzemet"


Na én pontosan ezért veszek mindent utánvéttel. Ha kifizettél valamit és baj van, akkor az onnantól a te problémád, amivel te keresed a boltot. Ha nem fizeted ki, akkor meg max a bolt baja, sokkal aktívabb lesz az ügyben.


"Húgom régebben mindig mindent az Emagról szokott rendelni"


Az Emagról szintén nem szabad értékes dolgot rendelni, főleg nem előre fizetéssel. Az is csak egy webshopok kínálatát összesítő oldal, ráadásul jellemzően szlovák, lengyel meg cseh cégeket ajánl.

febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Ja, és majdnem elfelejtettem: Mall.hu - innét se rendelj, mert tuti nem kapod meg időben, csak húzzák az időt és az idegeidet! Most Január 11.-én rendeltünk egy játékot unokahúgomnak szülinapjára, visszajeleztek, hogy felvették a rendelést, de több mint 1 hét a szállítás, 18.-22. között várható. 22.-én még mindig nem jött meg, a csomagkövető opcióba 22.-28. között napi szinten írták ki, hogy a csomag sajnos késni fog, következő napon várható. Mindig csak a következő napon! Telefonos elérhetőségük bezzeg nincs, csak e-mail, a megadott csomagszám meg túl rövid volt, így a DPD sem tudott utánanézni! Végül 30.-án érkezett meg, de addigra már kénytelenek voltunk mást venni máshonnét, mivel 28.-án volt a kislány születésnapja!


Amúgy ha bármikor bárhonét bármit rendelünk a netről, mi is kizárólag csak utánvéttel, fizetés közvetlenül a futárnak, ez nálunk sose volt másképp, ez a biztos módszer! Sose utalunk előre!


Amikor anno az Alzától sérülten megérkezett a “cucc” - lefényképezni a hibát, oda-vissza telefonálás, e-mail - 2 hét hercehurca, mire végül hajlandóak voltak visszavenni és megtéríteni az árát. Utána húgom tanácsára megrendeltük pontosan ugyanazt az Emagtól, és onnét hibátlanul érkezett. Nem tudom, most mi történt, még nem kérdeztem Tőle.


Külföldi oldalról, aminek ráadásul nincs is magyar szövege, semmiképp nem szabad elektromos kütyüt rendelni, főleg a Wish az, amelyik előszeretettel átveri a vevőket: például képen és adatlapon is eredetinek hirdet iPhone-t, olyat ami itthon kb. 400 ezer Ft, náluk mindössze 60 ezer!!! Ja, kinézetre ugyanaz, csak épp köze nincs az igazihoz, régebbi Android-utánzat van rajta, harmatgyenge MTK-processzor, 1 GB ram, meg ilyenek! De ennél durvábban olyat is hallottam már, hogy csak az Apple-logó villant fel, semmi több, mert a telefonnak látszó dolog belsejében csak egy LED-panel volt meg egy darab kő!

febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az Emag egy webshop, nem összesítő oldal!
febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mobilközpont nagyon gány, raktáron lévőként hirdetik a cuccot, de nincs raktáron, a pénzt csak többszöri felszólításra utalták vissza.
febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget mindenkinek sokat segítettetek:)
márc. 4. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!