Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom valami ilyesmit...

Tina Nagy kérdése:

A telefonom valami ilyesmit írt ki: "Az iPhone készülékét hecker támadás érte" aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
A safariban böngésztem (félreértéseket elkerülve semmi "tiltottat" nem csináltam) és megnyitottam egy oldalt ami a a fentebb említettet írta ki. Természetesen azért kicsit megilletődtem tőle és azonnal minden megnyitott létező ablakot bezártam. Pár cikket olvastam és elvileg mivel nem fogadtam el a felugró üzenetet ezért nem történt semmi baj. Viszont azért ebben nem vagyok olyan biztos. Akivel esetleg történt már ilyen tudna segíteni/ tanácsot adni, hogy mit csináljak?

febr. 24. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A minap történt velem. Ide ki is írtam. Nem hajtottam végre az utasítást, hogy töltsek le ezt meg azt.

A cég ügyfélszolgálatánál mondta a szakember, hogy ez is egy adathalász bunkóság, és oda kell figyelni.

febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az oldal írta ki. Direkt szórakoznak ilyennel hogy beparáztassák az embereket. Nem tudnak hozzáférni semmidhez, nem kell vele foglalkozni.
febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha megteszed, amit kér, akkor biztosan támadás fog érni.
febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem töltöttél le semmit és nem adtál meg adatokat sehol, akkor nincs gond. Az iOS ennél azért biztonságosabb, mint h egy felugró ablakkal egy honlapról csak úgy meghackelhessék.
febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez vírus. Nehogy ráklikkelj
febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez szimplán egy weboldalas felugró-ablak volt a böngészödön belül, ami kiírt egy szöveget - ezen kívül semmi mást nem csinált. Ezzel próbálják a "vicces emberek" megijeszteni a felhasználókat. Az iPhone-ok piacvezetö biztonsági modellel rendelkeznek, igazi vírus szinte nem is létezik rájuk, semmi okod nincsen aggódni.
febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thunderfairy ***** válasza:
Ne töltsél le semmit arról az oldalról, mert az lesz a vírus amit felajánl letöltésre.
febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!