Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vásárlás előtt állok...

Telefon vásárlás előtt állok mert a jelenlegi felmondta a szolgálatot és két készülékkel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Az alap story adott: 3 évig használtam egy Xiaomi Redmi Note 8 Pro okostelefont és mostanára meghibásodott abból az alkatrészből a szerelőnek nincsen ezért új telefont kell vásárolnom rövid időn belül. Mivel különösebben nem volt gondom magával a gyártóval viszonylag jó ár/érték arányban volt az előző vásárlása is ezért arra gondoltam hogy szintén Xiaomi telefon lesz a következő is. Magát a régi készüléket 2020-ban 80 ezer körül vásároltam és meg voltam elégedve a 64 megapixeles első hatlapi kamerával illetve a 4k 30fps-ben rögzíteni képes videóval ezért arra gondoltam ezekből az adatokból nem adok lejjebb a következő készüléknél sem.

80 ezernél 30-40 ezer forinttal többet képes vagyok rászáni tehát amolyan 110-120 ezer körül nézegettem a készülékeket és jelenleg kettő készülék között vacillálok.

Az első alternatíva egy Redmi note 13 pro 5G készülék mert nem értek hozzá sokat és megtetszett a 200 megapixeles kamera illetve a nagyobb lencse által jobban hihetőbb hogy jobb képeket lehet vele készíteni a note 8 pronál mindenképpen. Illetve youtubeos elemző által a másfél k-s kijelző is elég jó valamint a Snapdragon processzor is, és gpu-ban és RAM-ban szintén előrelépés lenne a korábbihoz képest, 67 wattos gyorstöltés, meg nem utolsó sorban 128 GB tárhely a réginek a duplája lenne ami szintén pozitív. Ez 110 ezer körül lenne.

Viszont tovább nézegettem árúkeresőn és találtam egy olyat ami kicsit régebbi típus kb másfél éves ami a Xiaomi 12X 5G névre hallgat. De szerintem jobb és 120 ezret még rátudnék áldozni. Elég hasonló a processzor, kijelző, memória, frekvencia szempontjából, tehát a kamera tulajdonságai főleg a videó felbontása miatt jobban tetszik, hogy akár 8k-ban is képes rögzíteni igaz hogy csak 24 képkockával de gondolom ha az ember nem lóversenyt akar rögzíteni akkor elégséges lehet. Valamint a szelfi kamerája a duplája, mert 32 megapixeles van a fronton míg a 13 Pro-nak csak a fele 16 megapixeles. Illetve ha túl nagy lenne a mérete a 8k-nak vagy valami miatt nem a legjobb lenne akkor átlehet kapcsolni 4k 60 fps-re amit úgy láttam a nézegetés során hogy ebben az árkategóriában nem igen tud egyik készülék sem nem hogy 8k-t. A 13 pro is 4k-ban maximum csak 30 képkockával tud rögzíteni.

És amire a kérdésem vonatkozik azaz, hogy a 12X-nek a hátlapi főkamerája csak 50 megapixel és kisebb is a lencséje mint a 13 pronak és még ha márketing fogás is mert utána olvastam hogy nem minden esetben kell a megapixel számokat készpénznek venni, akkor sem tudom eldönteni hogy ha a videó felbontástól eltekintünk melyik fog jobb képeket csinálni...? És szinte csak a főkamerát használnám úgy mint a réginél és szinte az egyik legfontosabb és a jobbikat szeretném megvenni.

Szóval mit kell nézni két készülék esetében ha a megapixeltől eltekintünk? Mondjuk ha iPhone-t akarnék és mindkettőnek a hátlapija 12 megapixel és 40k 60fps-ben tud videót rögzíteni tehát minden megegyezik de mégis másik készülék mi alapján döntenétek el hogy melyik fog jobban teljesíteni? És úgy gondolom ez utóbbi egy jó példa, mert köztudott hogy az iPhone-ok se magas megapixelűek de rögzítésben mégis viszik a prímet gondolom a jobb érzékelő vagy valami hasonló miatt.


febr. 26. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Xiaomit ne.... 1 évet ha bírnak.... 2-őt ettem meg 1,5 év alatt....
febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Semmiképpen ne vegyél Xiaomit.

iPhone a legjobb, de ha az túl drága akkor már inkább egy Samsung.

febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
45%

Huawei, honor, oppo

Xiaomi nekem nagy csalódás volt személy szerint

Megvettem a legújabb modellt, amikor megjelent (note 10) és semmit sem tudott, a régi j6-os samsungom több mindenre volt jó, mint az

febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#2-es vagyok

Nem tudom melyik proli kisgyerek pontozott le, aki mérges mert csak xiaomi-ra telik a szüleinek 😂

febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A megapixelekkel kapcsolatban azt megemlíteném hogy nem nagyon számít. Sokkal fontosabb a szenzorméret. Például hiába 108 megapixeles a kamera ha nem nagyobb a szenzor. Például a Galaxy S20 sokszorosan szebb fotókat csinál a 12 megapixeles kamerájával, mint bármely redmi a 100 akárhánnyal. Ezt tapasztalatból mondom. A nagyobb rekeszérték is jobb. A 3. tényező a képkészítő algoritmus. Egy nagy szenzornál számít csak a magas megapixel, mivel ilyenkor a pixel összevonás nevű folyamatot alkalmazzák a készülékek, mint például a csúcsok csúcsa, a Galaxy S24 Ultra, de nagyon sok telefon ezt csinálja. Szerintem ha neked fontos a fotózás, akkor ruházz be egy Google Pixel 6a-ba. Elég jó áron van és a legjobb fotósmobil az árkategóriában. A Galaxy A54 sem rossz, én a szoftver miatt azt venném magamnak, de szerintem picit rosszabb a széleslátó kamerája. Cserébe van benne macro, ami egész használható szinten van. Ja meg az A54-nek jobb az anyaghasználata.
febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. A legjobb a Huawei mindenki szerint ha fotózásról van szó.
febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Xiaomival csak a baj van, Samsung S szériát javaslom vagy iPhone-t, bár én egyáltalán nem szeretem az Apple-t.
febr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Xiaomi soha többet,samsung,Google pixel,Motorola, és bár én nem szeretem az iphone de még az is jobb.
febr. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Valami mérges kisgyerek lepontozgat akinek csak xiaomi-ra futja és ezért toporzékol mérgében. 😂😂
febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!