Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fejvadász cég, akiknél...

A fejvadász cég, akiknél jelentkeztem felveheti a kapcsolatot a jelenlegi munkaadómmal?

Figyelt kérdés
Korábban már hallottam ilyen pletykát, hogy megkereshetik a jelenlegi munkaadómat, viszont nem nyíltan keresek munkát. Bár ezt a módszert nem tartom tisztességesnek de érdekelne hogy van e ilyen.

2023. okt. 25. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs. Hivatalosan ez nem is lehetséges az adatvédelmi törvények miatt, szénné büntetnek egy céget ha adatokat ad ki a dolgozoiról azok beleegyezése nélkül.


Maximum akkor tudnak így infót gyűjteni ha valaki ismer valakit, fű alatt. De ezt max akkor testi meg bárki ha komoly pozícióról can szó

2023. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Budapesten kevésbé tudom elképzelni.

Vidéken más a helyzet. Az ipartelepeken a nagy cégek HR vezetői gyakran tartják egymással a kapcsolatot és megegyeznek egymással valamint a helyi fejvadászokkal. A cél hogy ne vigyék el egymástól a jó szakembereket.

Amikor én kerestem állást volt hogy nyíltan megmondta a fejvadász nem veszi át az önéletrajzom ha x cégnél dolgozom.

Sajnos itt olyan is van hogy egy HR igazgató mint csendestárs érdekelt egy fejvadász cégben. Innetől kezdve mindent tud mindent lát.

2023. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"ezt a módszert nem tartom tisztességesnek de érdekelne hogy van e ilyen."


Nem is tisztességes, de sajnos van. Jogilag nem teheti meg. Az is vét a törvény ellen, aki kezdeményezi és az is vét, aki információkat szolgáltat ilyen kérés esetén.

2023. okt. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben ha ehhez te írásban hozzájárultál.
2023. okt. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!