Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon töltés, hogyan?

Telefon töltés, hogyan?

Figyelt kérdés
Sok mindent hallottam már, ezért inkább megkérdezem. A mai telefonoknál hogy érdemes? Miután megveszed, kibontod, használat előtt feltölteni teljesen? Majd lemeríteni teljesen? Hogy kíméljük az akksit? Vagy ez már nem számít első használatkor?

febr. 27. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

80-40% között ajánlott használni a telefont.


A teljes lemerítés nem tesz jót neki.


Olyan 50% környekén a legstabilabb az aksi

febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Csak nem akar kikopni ez a baromság... Használjad ahogy éppen esik. Ha lemerül, lemerül, a fenét nem érdekli. Majd feltöltöd.
febr. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Én mindig úgy csinálom, hogy miután kibontom teljesen feltöltöm, majd teljesen lemerítem és ugyanezt a 3. töltésig. Nem biztos, hogy ez a legjobb módszer, de én így csinálom, valamint szerintem ezeknél a mai telefonoknál csak nagyon minimálisat számít, hogy kezded el használni…
febr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Hosszabb távú raktározásnál javallott a közepes töltöttségen való tartás.

Napi használatban nem sokat számít, én mindig 100-ra töltöm és végsőkig merítem.

Régi telefonjaimban is máig jó az akku.

febr. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A 80-20-at szokták ideálisnak írni - új telefonomban pl. van akkuvédelem, ahol beállítható, hogy csak 80%-ig töltsön, nyilván nem véletlen ez sem.

Nem mondom, hogy mindig sikerül rá figyelni, én jobban szeretem a 100%-os telefont. :D


Új telefonnál érdemes egy-két kört teljesen rátölteni, amíg tanulja a használati szokásaidat, plusz új telefonnál idő, míg a normál kapacitása teljesen beáll.

febr. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel a 30-80%-kal mondjuk kitolódik az akku élettartama fél évvel. Maximum.


Használati tárgy, 2-3 év után mindenképp akksit vagy telefont kell cserélned, tehát sok relevanciája nincs annak, hogy hogyan töltöd.


Akkor lenne, ha ez a fajta töltés 1-2 évvel meghosszabítaná az élettartamot, de mint írtam, erről szó sincs.

febr. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell semmi extrát csinálni vele, úgy töltöd ahogy akarod, én mindig kb. minden nap 100%-ra töltöm fel és nap végén 30-50%-nál kezdem tölteni, így is kibír 2-3 évet az akksi.
febr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Samsungon is be lehet állítani korlátozást, és csak 85%-ig engedi tölteni.

De én mindig azt mondom, hogy a telefon van értünk, nem pedig mi a telefonért.

febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és 20%-nál jelez, hogy csatlakoztassam a töltőt. 8-as voltam..
febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Nem kell formázni a Li-ion aksikat, ez régen volt szokás, ajánlott volt a NiMh-nál.

Viszont pár töltés után éred el a max kapacitását az akkunak. Ez a telefon szoftvere miatt van.

Ahogy a Szervizmérnök úr írta több hónapos tárolás esetén 50%-on kellene tartani a töltöttséget. Ha túl merül az nem jó, ez nem a 0%-ot jelenti, hanem annál kevesebbet.

Én is 100-ra töltöm és 5% környékéig hagyom merülni. Sokszor van, hogy 20%-kal még egy napot kihúzok, ha nem használom annyit. Egyébként nyugodtan tölts rá, ha muszáj.

Mivel folyamatosan merül, még ha keveset is még nyugalmi állapotban is, azt jelenti, hogy 100% nem sokáig marad normál használat mellett. Van, aki 80-20 között tartja, ez összesen 60%-ot jelent. Kicsivel több, mint a teljes feltöltés fele. Így értem, hogy mindennap kell tölteni.

febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!