Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telekom , Digi? Emelés, megéri?

Telekom , Digi? Emelés, megéri?

Figyelt kérdés

Üdv. Jelen állás szerint Telekomos vagyok. Fontolgatom, hogy váltanék Digire.

De össze vissza hallok ilyet, hogy duplára emelik (bár meg akkor is olcsóbb mint a telekomom most), nem lehet szerződést kötni velük meg ilyen hülyeséget.

Nekünk alapjáraton megérné…minden szempontból is.



Aki tudna egy kis infót mondani erről annak megköszönném 😁😁 :) :)



márc. 2. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
De hogy éri meg már 20-év ezelőtt se érte meg!
márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Mindegyik emel, mert a jogszabályi lehetőséget ők kötelezőnek érzik.. 😃 fidesz csak megoldotta, hogy legyen internetadó is.


Amúgy t-nek is ott a flip. Az az óccsósított megoldásuk a digi ellen. Ahol van optikai hálózata a t-nek, ott van flip is. Ha tv is kell, akkor pl a flipben nincs semmi okosfunkció, csak a csatornákban tudsz lépkedni. Míg t-nél egy fullos rendszer elérhető, megállítható-visszanézhető.


Internet az ugye internet. Azon nincs mit nézni.


A t-nek viszont van ugye mobilos szolgáltatása is, így kombinált csomagmban, magenta1, akár jobban járhatsz.


Digi van nekem kábelen. Nincs vele bajom. Amióta FTTH, 3 éve, azóta semmi probléma nem merült fel. Tv-n csak sportadók érdekelnek. Net az gigabit le, 300mbps fel, és ez megy is.


1: 20 évvel ezelőtt a diginél 100 mbps net volt olcsóbban, mint a t-nél a 8 mbps adsl. Takarodj már... 🤦‍♂️

márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
2-es arra értettem,érted hogy teljesen felesleges pénz kidobás mindegyik annyi haszna van mint a kutyasétáltatásnak és a te semmit mondó igénytelen hozzászólásodnak.
márc. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Körül nézek akkor, bár a legfontosabb nekünk a Telefon előfizetés igazából. Az is érdekelne mennyire stabil?

A telekomnál random van olyan hogy nem csorog ki, csak SMS-t küld, aztán közben 100m-re vagyunk egymástól. Meg, felhívom aztán 5p múlva jön egy SMS hogy hívott amúgy :D

márc. 2. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a Digire szavazok. Sok évig csak a Telekom volt nálunk, de aztán jött a Digi, azonnal váltotunk. A Telekomnál a 30/10-es net és analóg tévé, még a 90-es években kötötték be és a végletekig ragaszkodtunk hozzá. Nem akartunk IPTV-t mert nem megy a meglévő koaxon, limitált hogy mit nézhetsz és rögzíthersz egyszerre (legalábbis akkoriban az volt, anyósom ha egy adást nézett és egyet felvett, vagy kettőt vett fel a fő boxon, a második box elsötétült). A Digi olcsóbban adott gigabites netet, teljes digitális csomagot ami megy a koaxon és a 2009-es lapostévé is befogja box és kártya nélkül, meg vezetékes telefont ami hálózaton belül ingyenes. Megjött utána anyósomhoz is a Digi, azonnal leváltotta a 8 Mbites netet és a korlátozott IPTV-t ugyanarra a csomagra ami nekünk van. Vettem neki dect phonet, azóta ingyen hívjuk egymást. Kicsit később a DigiMobilhoz is átmentünk a Telekomtól, 2021-ben. Nem bántam meg, a foghíjas lefedettség évente 3 napot okozott gondot, de abból egyszer a határ közelében átment a szomszéd hálózatára, így tudtam használni, a többi esetben pedig a VoWiFi a szállás wifijén oldotta meg. Amióta átment a Vodafone hálózatra nem vagyok annyira elégedett, mert nincs se VoLTE, se 3G, így hívás közben elmegy a net, ha nincs wifi. De inkább elviselem, az emelés után is kétszer annyit kapok feleannyiért, mint az összes többinél - szinte egyforma ajánlata van a nagy háromnak, nem versenyeznek.
márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet velük szerződést kötni, akkor mi a kérdés? Mire szerződnél, még az sem derül ki a kérdésedből.
márc. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Vodánál lesz majd olyan csomag, ami pontosan azt tudja mint a DigiMobil, ugyanazon az áron, csak Vodás előfizetés, nem roamingol. De hogy mikortól lesz elérhető nem tudni.
márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen telefon? Mobil? Diginek nincs mobilszolgáltatása. (Még van egy maradék, de új előfizetés már 1 éve nem lehetséges, illetve a voda hálózatára roamingoltatták át őket)


3 nagynak vannak antennái. Nézheted az ő kínálatikat. Rajtuk kívül vannak még virtuális szolgáltatók és flották. Ezek kb arra jók, hogy nyújtanak egy rakat csomagot, amit az antennás szolgáltatók maguk nem tesznek meg. Utána kell nézni, hogy melyik kinek a hálózatát használja, és pontosan ugyanarra a minőségre számíthatsz.


Illetve nyilván a lefedettség nagyon változó lehet a szolgáltatók között. Azt ki kell tapasztalnod, hogy nálatok ki a legjobb. Leginkább a környezetedet megkérdezve.


Én tapasztalatom általánosságban az, hogy t,yeti,voda a sorrend a mobilszolgáltatók általános lefedettségével. Most vodán vagyok... soha többet.


De pl előtteyeti volt. Balatonon sokkal nagyobb a 4g sávszélem, de otthoni városomban meg totál szar a beltéri térerő. Nyáron lejárok, és váltok.

márc. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!