Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon akksi kímélés?

Telefon akksi kímélés?

Figyelt kérdés
Mivel tudom az akksimat jobban kímélni? nem használok gyorstöltőt, sima lassú töltést meg vezetékmélküli töltést használok. melyik a jobb? 20 alá és 80 fölé nem engedem nagyon a telót

márc. 4. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Majdcsak kikopik már az ostoba akksifétis...
márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Az a legjobb ha kiveszed a telefonból, és szobahőmérsékleten 50% töltöttséggel tárolod.
márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

#1-nek.

Én azért elolvastam az LiIon akkuk "élettanát" a töltés/kisütés ciklusokról és azért jobban hiszek azoknak, akik ezzel foglalkoznak.

Nem, nem a mobiltelefon gyártók "ajánlásait" fogadom el, mert az ő érdekük más, vagy csak egyszerűen hallgatnak.

De tudod ez hit kérdése, mindenkinek szíve joga.

Ha két évente cseréled a telefont, akkor tök mindegy, annyit kibír.

márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam hogy meg egy ilyen akksi kimelos kerdesnel is lesznek ilyen rosszindulati szutyok tipikus magyar emberek akik direkt hulyeseget kommentelnek, de ugy latszik a magyar orokke magyar marad.


3-as valaszolonak koszonom

márc. 5. 06:34
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom milyen telefon,de visszaveheted a képfrissítést is, bár nem tudom mi a cél.
márc. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Pedig a 2-es igazat írt. Kár lepontozni.

Csak ez esetben a kérdezőnek nem a legjobb megoldás és kivitelezhetetlen.


Gyorstöltésnél jobban melegszik minden, mivel nagyobb az áram a normál töltéshez képest, ezzel valamelyest rövidítheti az akku élettartamát, illetve töltésvezérlő alkatrészeit. Ha csak normál töltést használat, azzal bajt nem okozol, inkább jót csinálsz. Ha nem nagyon használod a telefont, akkor jobb lehet csak 80%-ig tölteni, viszont használat mellett menjen 100%-ig, mert ha elkezded nyomkodni, máris fog merülni és nem lesz huzamosabb ideig teljes feltöltöttségen. Én pl 5%-ig is merítem, ha úgy adódik. Még marad benne bőven. Ja, és 100%-ig töltöm. Így nyerek a 80-20-hoz képest 35%-ot, ami szerintem nem kevés. Kinek hogy tetszik.

márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Képfrissítést jó tipp köszönöm.


Lehet hogy igaz de kivitelezhetetlen, és ezt ő is tudja nagyon jól.

A többi tipp jó, én is próbálom ezeket tartani, szerinted a vezetéknélküli töltés vagy a sima usb-n keresztüli kíméli jobban? Adapter mindkettőnél ugyan az sima, nem gyorstöltő

márc. 5. 08:55
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A vezeték nélküli rosszabb, nagy a veszteség, a hő is szerintem.
márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen? Basszus pedig pont azt hittem hogy azzal kimelem :(
márc. 5. 15:11
 10/11 Morzsi007 ***** válasza:

Vezeték nélküli töltésnél sok energia elmegy hő formájában. Ennek ellenére én is ezt használom hétközben.

Viszont nem tud olyan gyorsan tölteni és a telefonon lévő aljzatot kíméled vele.

márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!