Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Privát számról kértek adategye...

Privát számról kértek adategyeztetést. Mi az amit meg lehet az illetőnek adni anélkül, hogy visszaélne vele; vagy mit javasolt ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
A villamosenergia szolgáltató nevében hívott, és a szerződésszámot kérte. Mondtuk, hogy meg kell keresnünk, fejből nem tudjuk, és hívjon a következő hét elején, mert most nem alkalmas.

márc. 8. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen adatot nem kell megadni telefonon!
márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem tűnik fel, hogy a szerződött partnered nem ismeri a szerződésed számát, de ő keres?
márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a privát szám önmagában nem gyanús, de hogyan azonosította magát?

Ha újra hív, semmi olyant ne adj, meg, ami nem tartozik szorosan az előfizetéshez. Banki adatokat semmiképpen sem!!!!!!!!!!!!

Beszélj úgy, hogy amit mondasz, azt ne intézhesse el egy helyesléssel!

Ha egy ezrelék esélyt érzel, hogy átverés, szakítsd meg a vonalat, és te hívd a szolgáltatót, vagy menj be!

Esetleg kezdheted azzal is, hogy hozzájárul-e, hogy hangfelvételt készíts. Ha szélhámos hív, jó esély van rá, hogy itt kinyomja.

márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Adat egyeztetés hogyne. Diktálj neki valami számokat. Hagy örüljön.
márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Diktálsz neki egy ASCII kódot, aztán hadd rágódjon rajta 6000-ig!
márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NTBS ***** válasza:
54%
Nem szoktam felvenni.
márc. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem szabad megadni!

Még annyit se csinálj, hogy igent, vagy nemet mondasz.

Ha mondjuk bemondja hogy anyja neve XY és te meg mondod, hogy igen az, vagy nem az, már ez is egy adat nekik.

márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Következetesen nem fogadok olyan hívásokat, amelyek mögött nem tudom ki áll a túlvégen!
márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8. Bölcs gondolat, de sok fontos hívásról lemaradnék, ha az ismeretlen számokat nem venném fel. A rejtettet azt tiltásra tettem, az ki sem csörög, de azért van bőven tényleges megkeresés, ami nem kamu.
márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan adatot, amit ő is tud, miért is adnál meg?

A többit meg majd akkor, ha normális módon keres.

Egyébként én mindig be szoktam mondani ilyenkor, hogy én is felveszem a hívást. Le is teszik azonnal, néhány keresetlen szó után.

márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!