Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek használ...

Milyen telefont vegyek használtan olcsón?

Figyelt kérdés

Jelenleg Samsung s4 mini van, de betört a kijelzője, ez már a 4. ugyanolyan típusu telóm. Nagy nehezen többhetes tépelődés után választottam ki mint leginkább megfelelőt. Most viszont főként amiatt váltanék, mert nyilvános wifiknél nem nyit meg már oldalakat, illetve nem lehet rá aappot tölteni. Ami még hátránya a kis tárhely főképp. Használtan kéztől nem boltból vennék, mert igy sokkal olcsóbb. Szempontjaim: legyen kicsi méretű, lehetőleg alig nagyobb mint az s4 mini( kijelzőméret 4,3, de a lényeg a teló összmérete ilyen egykezes kézreálló legyen, és az ára se legyen több 20-25 ezernél. És lehet régi 5-7 éves típus, csak nyilvános wifiknél töltse be rendesen a weboldalakat. Enyémen most android 4.4 kitkat van, ennél legyen tehát újabb. Nem tudom kb hanyastól használható már egy teló. Illetve Iosnél szintúgy.

Összefoglalva tehát legyen megfizethető, kisméretű 4.5-5 colos, és lehetőség szerint minél gyorsabb újabb oprendszerű és nagyobb tárhelyű. S4 mininél valamivel modernebb. MIlyen típust javasoltok?



márc. 17. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
iPhone SE2020 adja magát használtan, mást kb. nem is tudsz venni.
márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
működő képest
márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Samsung J5
márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez jó lenne, de már túl kicsi kijelző. s4 mini 4,3. azért legyen legalább ekkora vagy 4,5.
márc. 18. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
"A Samsung Galaxy J5 (2016) telefont 2016 március dátummal adta ki a Samsung. 2 GB MB memóriával rendelkezik. A kamerájának felbontása 13 Mpixel. Kijelzőjének mérete 5.2 col."
márc. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De miért akarna valaki ezer éves telefont venni, ami nem is igazán használható manapság?

Én továbbra is úgy látom, hogy egy használt SE lenne a megoldás erre.

márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kereskedőnél nem feltétlen drágább a telefon, mint kéz alatt. Aki hirdető oldalakon hirdet, pont azért teszi fel, mert jobb árat szeretne érte kapni, mint amit egy kereskedő adna. Aki viszont olcsóbban adná, ő nem bajlódik azzal, hogy hirdesse, hanem inkább eladja kereskedőnek. Persze a kereskedő ráteszi a hasznát, de cserébe sok helyen garanciát is adnak rá. Azt mondom, hogy a garancia megér egy minimális felárat, mert nem tudhatod, miért adják el az adott készüléket. De hosszabb használat során jelentkezni fog, ha valami baja van.

Sajnos ma már ez a kis kijelző méret nem divat. A gyártók versenyeznek a nagyobb kijelző méretben, ahogyan egy TV-nél is. Így 4 col körüli kijelzővel valami nagyon ósdi, nagyon régi telefont fogsz kapni, ami nem jobb a Samsung Galaxy S4-nél. Az a baj, hogy Android 9 verziónál régebbin már nem fut minden alkalmazás, legfeljebb régi verziók telepíthetők, de ma már Android 9-el sem érdemes telefont venni. Azért nem, mert ha 2-3 évig tervezzük használni, addigra már a 9-es is régi lesz (ma még minden alkalmazás telepíthető rá, de két év múlva nem tudom ugyanezt garantálni). Tehát Android 12 a minimum, amit ajánlok, esetleg Android 11 még belefér, ha nagyon jó árban jó állapotú készüléket találsz, de ennél lejjebb nem mennék, ha Androidban gondolkozom. Jelenleg az Android 14 a legújabb verzió.

Az a baj, hogy 20-25.000 Ft körül nehéz lesz jó telefont ajánlanom. A Samsung Galaxy J5 2016 megy 20.000 Ft körül, nekem van ilyenem régről, Android 7.1.1 verzió van rajta. A YouTube és Chrome már nem kap rajta régóta frissítést, de régi verzió még működik rajta. Elég lassú ma már, egy nagyobb weboldal kiakasztja. A kijelző méret 5,2 colos, tehát ez is nagyobb.

Ami az olcsóbb árkategóriában határeset, az a Samsung Galaxy A20e, ilyenem is volt. Ezt kereskedőnél 30.000-ért láttam, lehet ha nagyon körbe nézel, találsz 25-ért is. Ennek a kijelző mérete 5,8 colos, de a J5-nél és S4 mininél is felül meg alul van egy elég nagy káva, gyakorlatilag az A20e mérete kb. akkora, mint a J5-é, csak nincs káva, ami egyértelműen pozitívum, mivel csaknem az egész előlap kijelző. Az A20e-n Android 11 verzió fut, erre írtam fentebb, hogy még határeset, két évig biztosan minden alkalmazást lehet rá telepíteni, de utána is sokat. Ebben már erősebb a processzor és a RAM is, bár én a teljesítményt közepesnek mondanám. Böngészésre, zenehallgatásra, YouTube-ra és ehhez hasonló általános feladatokra bőven jó, erre már nem mondom azt, hogy megakad egy nagyobb weboldaltól, bár hosszabb a betöltési idő. Tehát ha engedsz egy kicsit a méretből és az árból, akkor a Samsung Galaxy A20e megfelelő választás lenne szerintem.

márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!