Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire jó a vezeték nélküli töltés?

Mire jó a vezeték nélküli töltés?

Figyelt kérdés

márc. 18. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Funkcionálisan arra, hogy egy töltőpadra teszed a telefont, és az a hátlapon keresztül tölti az akkumlátort, mindezt kábel használata nélkül.

Ez a funkció kifejezetten kényelmes, például akkor, amikor valaki gépnél dolgozik, de néha ránéz a telefonjára, és így nem kell a kábelből kihúzogatni.


Viszont kevésbé hatékony, mint a kábeles töltés, ugyanis az akkumlátor jobban melegszik tőle, ráadásul nagyobb a hőveszteség is a kábelhez képest.

márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2:ha gép melletz dolgozik, csak simán bedugja a telefont a gép portjába, és tölti onnan. Az újabb gépek/laptopok támogatják a QC szabványt, ugyanolyan gyorsan tölt, mint konnektorból. Régebbi gépek pedig 1A-t tudnak leadni amivel 5W-al tölti a telefont.

Ha minden igaz, jelenleg 15W a maximum amit QI töltéssel el lehet érni, de ez függ attól, hogy tokban töltöd-e, illetve rendesen rajta van-e a padon.

márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem törik el a vezeték, nem kopik a mobil csatlakozás ...
márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

"15W a maximum amit QI töltéssel el lehet érni"


Ez csak az Apple és a Samsung. Jópár telefont lehet akár 50 Watton is vezetéknélkül tölteni. Egyébként praktikus mert nem kell kábelezni. Eléggé ronda ha mindenfelé kábelek vannak. Este lefekvés előtt rádobod a töltőpadra és kész. A jobb fülhallgatókat is lehet így tölteni vagy akár az okosórákat.

márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet vele tölteni az adott eszközt.
márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

El lehet vele adni a sz@rt.

Mágneses kábel ugyanezt tudja.

márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nem tudja ugyanazt.
márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

#5

Fülhallgatót én nem tennék rá annyira.

Lehet egyedül csak én jártam így, de nekem a Galaxy Budsom tokja eléggé felmelegedett többször is a töltőpadon, és nem hiszem hogy túl jót tenne az aksijának. Inkább csak telefont pakolnék rá, de ez egyéni preferencia.

márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyszer egy időszakban töltöttem így a telefont, de azzal nincs szupergyors töltés így nem érte meg. Persze a csatlakozót kíméled vele, nem rántod le az asztalról, poén, meg a töltőpad világít, dizájnos, de ennyi. Nekem van egy Samsung telefonom, 2 naponta van töltve kb., 5 éves, csatlakozója még mindig jó.
márc. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!