Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szabadkán (Szerbia) elérhetőek...

Csete Tamás kérdése:

Szabadkán (Szerbia) elérhetőek a magyar mobilhálózatok?

Figyelt kérdés

Jövő héten elutazok néhány napra Szabadkára (SRB), de nem szeretnék roaming bövítőt vásárolni.

Internetezni nem szeretnék (publikus WiFit használnék), csak naponta 1-2 hívást elintézni meg SMSezni, tehát elég a 2G hálózat is.

Van tapasztalatok, Szabadkán elérhetőek a magyar mobilhálózatok? Leginkább a Yettel (HU) érdekelne, de a többi hálókra is kíváncsi lennék.



márc. 24. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem.
márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

#2: ezzel a térképpel kitörölheted. A határnál el van vágva mindegyik, pedig nyilván a rádióhullámok nem állnak meg az országhatáron.


Ettől függetlenül szinte biztos, hogy Szabadkán nem fogja már látni a magyar hálózatot a telefonod.

márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legközelebbi Yettel-adótornyok a határtól kb. 4 km-re vannak:

[link]

Szabadka városhatára kb. további 4 km - szóval igen kicsi a valószínűsége, hogy egy mezei mobillal ezekre fel tudj kapcsolódni.

márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg mennyi a külföldről indított hívás kapcsolás és percdíja és SMS (helyi hálózatra csatlakozol. Mondjuk én vodás vagyok, a helyi vodára lép fel biztos a yettel is így működik.) és ahhoz képest mennyi lenne a roaming. Számolj hogy jössz ki jobban.
márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz folyamatosan wifid, akkor használj valamilyen alkalmazást. Whatsapp, skype stb.
márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#3, #4. Én gondoltam, hogy lehet nem fog működni az interferencia miatt.


BTW, Nagyvárad (RO) egyes területein el lehet érni a magyar B28 LTE cellákat (mivel Romániában elég gyér a B28 lefedettség), viszont GSMet csak magasabb pontokból lehet elérni. 10 éve meg vígan ment a Voda HU GSM900 a városközpont felé is.

Viszont ahol megy a B28 LTE, gond nélkül lehet telefonálni/sms-ezni, akár netezni is (persze nem gyors).


#5. Úgy tudom a Vodafone preferált hálózata Szerbiában az A¹. A Yettelé meg Yettel SRB, magától értendő.


Szerbiában viszont nincs B28 tudtommal, szóval gondoltam hogy a magyar B28 hálókat esetleg elérhetem... vagy valami GSM jelet.

márc. 24. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Wifin telefonalj.

Viber, messenger stb mind működik.

márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem fog menni, marad a romaning, de mivel Ukrajna nem EU tag, nincs kedvezményes roaming, ami van, az drága.
márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elnéztem, Szerbia, de ugyanez vonatkozik rá is.
márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!