Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez hogyan lehet ilyen olcsó?

Ez hogyan lehet ilyen olcsó?

Figyelt kérdés

[link]


Máshol ugyan ez 600000 forintba kerül. Ez Magyarpiacos telefon vajon? Borzasztóan fáj a fogam egy ilyen telefonra, és szeretném megrendelni, csak nem tudom, hogy mit érdemes tudni.



febr. 2. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez egy marha jó kérdés. Tapasztalatom szerint az Aqua megbízható bolt, nem egy random noname ÁFA csaló egyszemélyes webshop. Viszont ez tényleg meglepően olcsó, a zug kereskedések dolgoznak ilyen árakkal. Még az árukeresőn is alig van ennél olcsóbb kereskedő.
febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Más telefonokkal is ezt csinálják. A Xiaomi 13 T pro 320000 forint a Mediamarktban:

[link]

Az Aquánál 292:

[link]

A Mediában a 256 gigás pro max 575000 forint:

[link]

Az aquánál ugyan az 550:

[link]


Tavaly láttam már olyat, hogy konkrétan az aquánál drágább volt a plusz, mint az ultra az S23-at illetően. Én az aquától egy 5000 forintos powerbankot vettem, az megérkezett, és működik. De 5000 forint meg 500000 forint között van egy kis különbség, és attól félek, hogy a telefont egyszer csak valamilyen szolgáltató vagy maga a samsung letiltja, és elbukom a pénzem.

Ezért lenne jó tudni, hogy az aqua honnan szerzi be a telefonokat, és miért tudja ilyen olcsón adni. Az aqua hivatalos viszonteladója a samsungnak? Tudtommal a hivatalos viszonteladókra elég komoly szabályok vonatkoznak az árazásokat illetően, ezért kérdezem.

febr. 2. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Még az is drága,



itt olcsóbb is van:

[link]

febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, de valamilyen megbízhatóbb helyről szeretnék vásárolni, akik az esetleges garanciális ügyeket is megfelelően kezeli.
febr. 2. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen megbízható hely a hivatalos viszonteladó. Garanciád csak ott lesz biztosan. Nem véletlenül drágább. A hivatalos ár 600000. Az Aqua nem szürkeimportos, de ettől még nem biztos hogy magyar hivatalos forrásból rendelték, vagyis Áfa van rajta, de gyári gari nem biztos.
febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát a Media Marktnál olcsóbbnak lenni 10-20 ezer forinttal ilyen árkategóriában nem meglepő. Én eddig kifejezetten biztonságos boltnak tartottam az Aquát, nem annyira félnék onnan telefont venni, igaz az enyém fele ennyibe került, mint egy S24 Ultra... hát a franc tudja. Azt kellene kideríteni, hogy a Samsung esetében kik a hivatalos viszonteladók. Ha az Aqua nem és nem bízol a kereskedelmi jótállásukban (magyarul hogy ők elintézik tutira, ha garis hiba van), akkor ne onnan vegyed.
febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha biztosat szeretnél és gyári garanciåt akkor samsung bolt,media markt,euronics.
febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy gyári garanciát szeretnék, hanem arról, hogy bármilyen garanciát!

Teljesen mindegy, hogy az Aqua emberei, szervíze rakja rendbe a telefonomat (gondolom értenek hozzá, mert akár milyen 10 éve a témában vannak, így csak képben vannak), ha esetleg elromlana, vagy a Samsung. Nekem vásárlóként a lényeg, hogy töltővel együtt egy fél milliós telefon esetében, ha bármi baj van, akkor tudjak kihez fordulni, és ne küldjenek el a p.csába, mint a szürkeinportos boltok (Lásd Turbadó, vagy hogy hívják őket). Én kizongorázom töltővel, kiszállítással azt a félmilliót, de akkor menjen legalább 5-6-7 évig az a telefon, ha már 7 évig kapok szoftveres frissítést rá. Ezért szeretném ezeket az árukeresős kisboltokat kerülni, mert ők gondolnak egyet, és bezárnak, én meg egyem meg az esetlegesen gyári hibás telefonomat. Azért félmillánál nem mindegy.

febr. 2. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja hát ebből a szempontból az Aquaval nem hiszem hogy baj lenne. Több mint 25 éves vállalkozás, Budapesten van kettő üzlete is. Elég sok mindent vásároltam onnan, főleg kisebb értékű dolgokat és sosem volt gond, mondjuk az igaz, hogy gariztatni sosem kellett.

Ha még tart az előrendelési akció (?) akkor én megrendelném a Samsungtól, ugyanis ilyenkor mindig dupla tárhely akció van. Ha 256-ossal rendeled, akkor 512-essel kapod. Sőt, talán még ajándék füles is van. Belegondolva lehet hogy ezért is tudják olcsóbban adni az alap tárhelyes verziót.

febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!