Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régi telefon android miért...

Régi telefon android miért nem tölt be bekapcsolás után?

Figyelt kérdés
Csak a Samsung feliratig jut el. Ki se lehet kapcsolni. Egy régi Core Prime LTE-ről van szó.

márc. 24. 16:30
 1/8 Rics37 válasza:

Nem vagyok szakértő, illetve ennyi információból nehéz pontos diagnózist leszűrni, de szerintem annak a telefonnak vége. Ha meg is lehet csinálni, akkor többe kerülne mint amennyit ér.


Számítógépek esetén 2 féle tárhely típust szokás használni: HDD (alias: merevlemez) és az SSD. Előbbi előnye, hogy rendkivül sokszor át lehet írni a tartalmát, hátránya viszont, hogy fizikailag sok helyet foglal és lassabb mint az SSD.

A telefonok kis mérete miatt ezért csak az SSD jöhet szóba, ugyanakkor pont ezért meg is vannak erősen számolva a napjaik.

Valószínüleg pont egy olyan szegmens sérült, ami a rendszerbetöltéséhez elengedhetetlen. Bár célszerű lenne pont ezért a rendszerbetöltőt, a rendszert és a saját fájlokat külön-külön particióra tenni, így nem befolyásolnák egymás müködését, de az adott telefonnál nem tudom hogy volt ez megoldva.

A mai számítógépekbe szánt SSD-k már valamivel strapabíróbbak, illetve használnak egy olyan trükköt, hogy a névleges mérethez képest szándékosan túlméretezik őket, de ezt a plusz tárhelyet addig nem engedi használni, amíg nem kezd el degrarálodni az alaptárhely.


Ha valami hülyeséget írtam nyugodtan javítsatok ki.

márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akku behalt.
márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy akkumulátor, vagy szoftver.
márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akku jó, hisz feltölt. Szoftver az mi? Vagyis mi baja mit lehet tenni vele?
márc. 24. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Szoftver az a rendszer. Szoftver hiba esetén is lefagy a logó.

Ha felteszed tölteni, mutatja a százalékot?

márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha mutat százalékot, akkor nem akku. Ebben az esetben van mégegy amit ki próbálhatsz.


[link]


Ez egy gyári beállítás visszaállítás.

Ez még régi, szóval nem biztos, hogy kellesz megadni utána olyan email címet amit már használtál ezen a készüléken, de azért jobb ha tudod, hogy van ilyen eset is, szóval jobb ha tudod az email címet.


Persze ha nem tudod, arra is van megoldás.


Ha a factory reset után sem indul, akkor már szoftverezni kell.

márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
íértem. És a rajta lévő adatokhoz hozzá tudok még férni valami módon? Akár PC-n? Másolni, vagy akár csak megnyitni?
márc. 25. 14:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szoftverezed, akkor elvész. Ha lehet javítani szoftverezés nélkül, akkor van rá esély (hibától függően).
márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!