Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet-e mobilt állandóan a...

Lehet-e mobilt állandóan a töltő tápon üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Pl. szeretném akciókameraként használni e-bikeon, de 2-3 órát nem bír az akku. Viszont van 12-5 V (autós) töltő tápom az e-bike akkumulátorától. Mehet ez így sok-sok órán át? (vagy pl. telo gps)

#mobiltáp
márc. 26. 07:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Semmi sem tiltja.
márc. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
8%
Mehet, baj éppenséggel nem lesz, csak nagyon hamar megdöglik a teló akksija úgy.
márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Mehet.

Napi 8-10 órát használom gps-ként a régi telefonomat és köszöni szépen, jól van az akkuja.


Az amoled kijelzővel viszont vigyázni kell, mert max fényerőn könnyen beéghet.

márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Morzsi007 ***** válasza:
59%
Az aksinak árt, ha huzamosabb ideig 100%-on van tartva, ha így használod napi több órát, az nem probléma, ha hetekig éjjel nappal töltőn lenne, az megrövidíti akku élettartamát. Annyit javasolhatok, hogy meríteni kell az aksit, ne maradjon teljesen feltöltve.
márc. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

Mehet nyugodtan. Ennyitől nem lesz semmi baja az akksinak. Ha mondjuk egész évben minden nap így használod, akkor igen. De gondolom nem ülsz minden nap 12-18 órát a kerékpáron.

én a rezgések miatt jobban aggódnék mint az akku miatt.

márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Ha valami appal meg lehetne oldani, hogy időközönként pl heti 1x hagyja lemerülni, majd feltölti, akkor nem lenne baja.

De most látom csak órákig lenne így a teló, akkor az nem gond, én laptopot használom állandóan töltőről, mert az akksi csak 40-50 percet bír, de néha eszembe jut, akkor kihúzom a töltőt és jagyom lemerülni.

márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amelyik telefon támogatja az átfolyó töltést, annak biztosan nem lesz baja.
márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Viszonylag kevés telefon támogatja az átfolyó töltést (a régebbiek/olcsóbbak pedig szerintem kb. soha), de az lenne a legjobb megoldás.
márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam az Átfolyó töltésről. Mi ez? Honnan tudom, hogy a telo tudja ezt? Ha igen hogy állítható be?
márc. 27. 07:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Ilyen: [link]

De nem az akksi kímélése a cél, hanem a melegedés problémájának kezelése.


Akkor mégegszer amit az 5-ösben leírtam: Attól hogy heti 1-2 alkalommal rajta lesz néhány órát pluszban töltőn a telefon, nem fog felrobbanni sem a Föld, sem a Nap, sem az egész univerzum.

Komoly károsodást az akksinak az okoz ha heteken, de inkább hónapokon keresztül hagyod rajta töltőn.

De ha nagyon félsz attól hogy baja lesz, akkor úgy csináld, hogy könnyen hozzáférhető legyen a kábele és néha húzd ki, hagyd merülni és dugd vissza.

Ja ezzel meg az a gond, hogy a töltési ciklusok fognak beleugrálni nagyon gyorsan. :D

Kezded már érteni? Ha használod az akksit az elhasználódik akárhogyan is használod. Az akksi egy kopó alkatrész, mint a fék, gumi, stb. amit ha extrém módon használsz akkor hamarabb tönkre fog menni. És ez ellen nem tudsz tenni semmit.

márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!