Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy használt GSM üzletbe...

Ha egy használt GSM üzletbe konkrét elképzelés nélkül megyek telefont venni, átverhetnek?

Figyelt kérdés
Mégiscsak egy üzlet, nem magánszemély, nem vernek át nem?
márc. 26. 11:53
 1/7 ludicrousSpeed ***** válasza:
Sufnigsm-ben akármi előfordulhat....
márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha hivatalosan működő bolt, ahol adnak számlát és garanciát, ott nem. Sőt, előttem nézte meg az eladó a telefont, nem szólt a hangszórója, így nem adta el nekem.

Ahol a pult alól veszik elő a telefont, számla nélkül, ott bármi megtörténhet.

márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "használt GSM üzlet" tág fogalom. Vannak megbízható GSM szaküzletek is, akik már nagyon régóta a piacon vannak, és teljesen hivatalosan működnek. Meg vannak a "sufni" GSM boltok is. Utóbbiakat célszerű kerülni.
márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Pont az ilyen naiv emberekből élnek....
márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha, de soha ne menj nagyobb értékű terméket venni bármiféle elképzelés vagy utánajárás nélkül.
márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez bolttól és kereskedőtől függ.

Eleve jó bolt nem vesz be rossz vagy hibás készüléket, alaposan átvizsgálják és erre garanciát is adnak. Ahol nincs garancia, ott én nem vásárolnék, legalább 30 napos garancia viszont már ad némi biztonság érzetet és bizalmat, ha valami hibája van, ennyi idő alatt előjön.

Átverni inkább ott tudnak, hogy a felkészületlen vásárlót rábeszélhetik egy drágább készülékre, mint amire ténylegesen szüksége lenne. Persze az árak fel vannak és fel kell tüntetni (ez jogszabályi előírás), nem úgy lesz drágább, hogy többet mondanak rá, hanem egy nagyobb tudású készüléket ajánl. Pl. azt mondod, hogy elsősorban telefonálásra, meg kis Facebook és Messengerhez keresel telefont, majd egy iPhone 14-el távozol. Átverve nem leszel vele, sőt egy kiváló prémium telefont kapsz, csak a tudásának a nagy részét valószínűleg nem használod majd ki.

márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Engem 1500+ pozítiv értékeléssel rendelkező gsmbolt akart átverni.


Beégett kijelzős telefont adtak el amiről tudták hogy hibás, és abban reménykedtek hogy nem veszem érsze, ezt onnan tudom, hogy miután visszavittem nekik és ellálltam a vásárlástól ugyan úgy visszarakták hirdetni.


Emelett mocskos volt a telefon, az egyik hangszoró néma volt, a másik recsegett, pedig azt állították hogy teljes körűen bevizsgálták és tisztitották a telefont...


Ezen kivül 2 másik alkalom is volt hogy megpróbáltak gsm boltók lehúzni

Egyszer ugyan ez, csak egy másik bolt. Beégett kijelzős telefont küldtek.


Egyszer pedig nem adtak jótállási jegyet, és azt mondák nem kell anélkül is van gyári garancia, ami persze nem volt igaz.


Mind 2 másik gsm boltnak 500+ pozitiv értékelése volt


Olyan nem létezik hogy használt megbízható gsm bolt mivel ők csak profitot akarnak az már nem érdekük hogy átverték a vásárlót, nagyon rossz áron probálnak a naív vásárlókra telefonokat sózni.

márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!