Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történt már megint a...

Mi történt már megint a gyorstöltőmmel? Valaki tapasztal hasonlót?

Figyelt kérdés
Kaptam gyorstöltőt először Redmi note 11 mellé, tönkre is ment a fej nem a vezeték, elkezdett lecsatlakozni a telefonról, nem töltötte egyszerűen. Aztán vettem újat, pár hónapja jó volt, most viszont az is elkezdett már lecsatlakozgatni... Viszont most csatlakozva volt egész éjszaka mégse töltött semmit a telefonba. Miért??? Nincs mindig 7 ezer forintom erre. Teljesen jól tartottam ezt a töltőt, figyeltem, vigyáztam rá... Nem értem. Sima töltővel tölti a telefont bezzeg ami nem 33w. Ami elromlott az is töltötte de csak akkor ha kikapcsoltam a telefont és normál töltéssel, a kábel ott se romlott el, aztán hirtelen egyre rosszabb lett. Most ez se tudom mitől megy épp tönkre de kezd idegesíteni
márc. 29. 03:58
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudjuk mi a baja.

Az enyém, amikor kezdett vacakolni, szétfeszegettem, és az elsivatagosorott elkók cseréje után jól működött. A gyorstöltéskor melegedő alkatrészek esetében ez nem meglepő dolog.

márc. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ugyanaz a telefon a másodikat teszi tönkre, akkor valószinüleg a telefonnak van valami baja.

A gyorstöltéshez szükséges a kommunikáció a telefon és az adapter között, mivel így tudja megmondani a telefonban lévő töltőáramkör az adapternek hogy képes a gyorstöltéshez szükséges feszülség és áram fogadására.

Tehát ha a a lassú töltés működik akkor az a rész a rossz ami a kommunikációért felel.

márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Teljesen jól tartottam ezt a töltőt, figyeltem, vigyáztam rá..."

Nem macska.


"Aztán vettem újat, pár hónapja jó volt, most viszont az is elkezdett már lecsatlakozgatni..."

Ilyen előfordul akkor is, amikor elhasználódás miatt megnő az akku belső ellenállása. A telefon engedélyezi rá a nagy töltőáramot, de a hibás akkun gyorsan túlszalad a feszültség, emiatt az akkuvédő BMS letilt.

Ha viszont kisebb, kímélő árammal töltöd, szép lassan emelkedik a feszültség és felveszi a töltést. Még egy ideig, míg lepusztul teljesen.

A gyorstöltés /túlmelegedés egyébként is káros, rövidíti az akku életét.

márc. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos ilyen kompromisszumokra számíthatsz, ha olcsó, kínai telefonod van. 5 éve vettem egy samsung note 10-et, akkor még járt hozzá töltő, és azóta is azzal töltöm az újabb samsung telefonomat(S23 ultra). Azért vettem másik töltőt, mert nem árt, ha van a munkahelyemen is. Az pedig nem újdonság szerintem, hogy valamit valamiért.
márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a két tönkrement töltő azonos gyártó/típus ?
márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azonos tipus igen
márc. 30. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor az elmondásod alapján gyanítom, hogy a tölő szériahibás lehet. Próbálj venni egy tök más típust, ami paraméterekben megfelelő lehet a telefonodhoz!
márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*töltő
márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ha veszek inkább samsungos töltőt hasonló netán kicsit több W-osat az nem tesz kárt a telefonban?
ápr. 1. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:
nagyobb wattszámú lehet a töltő
ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!