Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tènyleg hozzá lehet adni...

Tènyleg hozzá lehet adni egyszerre kèt ujjlenyomatot a telefonokhoz úgy hogy mindkèt szemèly feltudja oldani?

Figyelt kérdés

Tiktokon láttam egy videót hogy úgy adta hozzá kèt szemèly az ujjlenyomatát hogy a beállításkor hol az egyikük hol a másikuk tette oda az ujját mikor a telefon kèrte hogy èrintse meg más szögből az olvasót.


Itt a videó is róla:


[link]



ápr. 2. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom mit kell trükközni. Több ujjlenyomatot is meg lehet adni a telefonnak.
ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Persze, ez nem űrtechnika. Általában 4-5 ujjlenyomatot is hozzá lehet adni. Te is beállíthatod több ujjadra is. Pl jobb és bal hüvelykujj, így mind a kettővel fel tudod oldani.
ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi, a kérdés alatti részt nem olvastam el figyelmesen. Szóval itt arról van szó, hogy 2 ujjlenyomatot 1 ujjlenyomatként rögzítenek. Elviekben ez is működhet, ha feloldáskor azt a részét érinted az ujjadnak, amit pont sikerült beolvasnia, de sok értelmét nem látom ennek.
ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ennek nem sok értelme van, tekintve, hogy több ujjlenyomatot is hozzá lehet adni alapból.
ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

Ez bonyolult, és értelmetlen. Elméletben működik, de csak akkor, ha pont azt a részét sikerül elkapnia az ujjlenyomat-olvasónak, amelyet épp akkor rögzített.

Egyszerűbb, ha több ujjlenyomatot rögzítesz a telefonon. Amikor a beállításokban az ujjlenyomatodat már felvetted, ott egy gomb, hogy másik ujjlenyomat használata.

ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

A telefont nem érdekli, hogy milyen kézről van az ujjlenyomat. Az enyémen három van beállítva: a jobb mutató s hüvelyk, és a bal kicsi.



A videóban látottakal viszont a készítők fognak sz0pni. Nem véletlenül kell annyit tapogatni a telefont az elején, az a lényege hogy az egész ujjlenyomatod szkennelje be, hogy bármelyik részét érinted oda, felismerje.


Kipróbáltam, hogy a 2 hüvelykujjamat egynek szkenneltem, s nem mindig fogta el a feloldásnál, mert ugye akkor pont nem az a része ért a telefonhoz, amelyiket ismert.

ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tudom mit baromkodnak, hiszen több ujjlenyomatot is meg lehet adni. Nekem is több van beállítva, hogy ne csak az egyik ujjammal tudjam feloldani a telefont.
ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16%

Androidoknál nem tudom hogy van, de iPhoneonon 5 ujjlenyomatot lehet hozzáadni. Lehet akár 5 ujjad, vagy 1 ujjad ötször, vagy 5 ember különböző ujjai.

A videóban látott trükk viszont nem tudom hogyan lehetséges. Ha a telefon nem ismeri fel hogy két különböző ujj ér hozzá beállításkor, akkor az elég komoly biztonsági probléma. De hát a droidokban lévő arcfelismerés is olyan hogy egy templomi freskóra is felold, miért ne lenne az ujjlenyomat érzékelésük is ugyanolyan szar? 🤷‍♂️

ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos van bőven olyan Androidos készülék, ahol csak dísznek van ott az ujjlenyomat szenzor.
ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

8


Honnan kéne a telefon tudja, hogy 2 különböző ujjról van szó, mikor nem az az egész ujjlenyomat felismerés lényege, hogy kitalálja, hogy valami lehet-e egyrészt emberi ujjlenyomat, ha meg igen, akkor úgy mintázódik-e az egyik fele, mint ami a másikből kikövetkeztethető lett volna, hanem hogy jegyezze meg, s ismerje fel, hogy az-e vagy sem?


Amúgy én vagyok az aki, ki is próbálta a két hüvelyujjával. Próbáltam a balnak csak a bal részét, a jobbnak csak a jobb részét olvastatni. A balnak a jobb részét nem is ismerte fel, mivel az nem volt megadva. Szóval az ujjlenyomat FELISMERÉS teljesen jól működik.

ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!