Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 13 Minivel vettem fel...

Iphone 13 Minivel vettem fel pár utazós videót véletlenül HDR-ben. Megoldható valahogy átkonvertálni nem HDR-é?

Figyelt kérdés

Pocket 2-vel és Iphone-nal is videóztam, most szeretnék összevágni egy hosszabb utazós videót, de ha letöltöm az iCloudból a képeket vagy 720p-ben jön le színesben, vagy 4K-ban, de fakón és szaggatva.

Fel tudom valahogy használni 4K-ban a videókat, hogy ne szaggassanak és legyenek fakók, vagy buktam már? :(



ápr. 3. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 4 k-s videókat hol nézed? Lehet azért szaggatnak, mert nem bírja a géped.
ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, vannak nem HDR videók, azok simán mennek, pocket-el felvett 4K videók is simán mennek. Amik HDR videók voltak, azok meg színtelenek és szaggatnak.
ápr. 3. 18:48
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

HDR videó szürke és szaggat, ha a lejátszó nem támogatja megfelelő dekóderrel és processzorral.

Átkódolni általában minden lehet, ha van hozzá erőforrás is.

ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vegas Pro-ban szerkeszteném, oda behúzva is ugyanolyan rossz a minősége a HDR videóknak :/
ápr. 3. 23:54
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vannak programok, lejátszók, ami rendszerdekódert használ (pl. a Windows rendszerbe telepített, regisztrált dekódert), mások saját, belső dekóderüket (is).

Valamelyikre szükség van.

Itt jegyezném meg, parasztosan "codec" néven is fut, ami az encoder-decoder rövidítése, de a lejátszás esetében nyilván dekóderről beszélünk.

ápr. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Morzsi007 ***** válasza:

Ha a VegasPro-ban kiexportálod, rendereled az összevágott anyagot a vrgeredmény is fakult lesz és szaggatni fog?


Egyébként a telefonon iMovie-ban bekéred a HDR klippeket és kimentésnél(video mentése), a beállításoknál kikapcsolod a HDR-t és akkor SDR-be fogja lementeni meghagyva az eredeti felbontást. HEVC formátumból H264 lesz. Talán minimális minőségromlás tapasztalható, de annyira nem szembetűnő. Én kábellel másolnám át a telefonról a videókat, mert nem 1-2 GB gondolom, icloud-dal ez macera lehet.

ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!