Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az létezik, hogy a hordozott...

Az létezik, hogy a hordozott telefonszámra nem érkeznek meg a visszaigazoló SMS kódok?

Figyelt kérdés

Van egy külföldi (Ukrán) bankszámlám, amihez ugye jár a netbank is. Szerettem volna átírni az Ukrán telefonszámomat a banknál a Magyar 30-as Yetteles számomra (hordozva lett a Telekomtól), és egyszerűen nem hajlandó kiküldeni az ellenőrző kódot. Korábban volt egy 20-as számom, ami szintén Yetteles, és arra pedig első alkalommal megérkezett az ellenőrző kód egy 20-as számról.

Most még az Ukrán telefonszámomon van a bank, de azt tervezem megszűntetni, mert már nem fogok valószínűleg vissza menni oda. Írtam a bank online ügyfélszolgálatán nekik, és ők biztosak abban, hogy a kód el lett küldve, a Yettel pedig bizton állítja, hogy a kód nem lett elküldve. Szóval most mindketten egymásra mutogatnak, az ügyfél meg sz.pik.


Kérek mindenkit, hogy ne az "Ukrán" legyen a lényeg válaszadáskor, hanem az "SMS, meg a telefonszám", ezért borzasztóan hálás lennék. Már 7 éve itt tanulok Magyarországon, Kárpátaljáról érkeztem, és Magyarnak vallom magam. Az már nem az én bajom, hogy anno Kárpátalját lekapcsolták Magyarországról, és pár Magyar ennek hatására megbolondult, hogy ilyen Ukrán meg olyan Ukrán. Ezekből nem kérek, köszönöm!


Valaki találkozott már ilyen esettel, hogy nem érkezett meg a hordozott telefonszámára az SMS-es ellenőrzőkód?


ápr. 12. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak a bankod tudja megmondani. Lehet, hogy nem rögzítették az új számot.
ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van ugyan egy külföldről is hívható szám, de nem akarom felhívni őket percenként közel 100 forintért, pláne ha 15-20 percig zenélnek a fülembe. Egyenlőre töltök pénzt az Ukrán számomra, hogy ne szűnjön meg, aztán majd lesz vele valami.

Semmiképp nem akarom, hogy a bankos számom más kezébe kerüljön, mert annak súlyos következményei lehetnek. Múltkor is elvagyok, csinálom a kis dolgaimat, élem az életem, egyszer csak jön a Telegramon egy értesítő, hogy apám 3-4 éve lejárt telefonszáma csatlakozott a Telegramhoz. WTF?

ápr. 12. 09:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy valahogy történt az, hogy anyám egy elhunyt ismerősének a számát nem törölte ki. Már vagy 10 éve meghalt az emberke, és jön a Telegramon az üzenet, hogy csatlakozott a száma a telegramhoz.
ápr. 12. 09:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert újra kiadják a számokat.. szóval pihentetik pár hónapig, aztán ismét kiadják másnak
ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Találkoztam már ilyennel, hogy hordozott számra nem minden esetben érkeztek meg külföldi SMS Gateway számokról az SMS-ek. Hogy mi az oka pontosan nem tudom, de ezzel valószínűleg sem a Yettel, sem a bank nem fog tudni mit kezdeni, mivel az ő rendszerükön kívül akad el valahol a dolog.

A megszüntetett telefonszámokat a szolgáltatók pár hónapos parkoltatás után kiosztják új előfizetőknek, ezért a nagyon régóta használatodban lévő számokat, amiket már ezer helyre megadtál, nem feltétlen jó ötlet csak úgy megszüntetni. Előtte vagy bizonyosodj meg róla, hogy minden fontos helyen átírtad, vagy csak egyszerűen vidd át feltöltőkártyásba, feltöltöd rá a minimális összeget évente, hogy ne szűnjön meg, és aztán meg leparkolod, lottózol belőle vagy bármi amit tudsz mobilegyenlegből fizetni.

ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!