Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » BTEL mobil vásárlás esetén...

BTEL mobil vásárlás esetén megbízható?

Figyelt kérdés

Nem vettem még soha onnan semmit, de olcsóbban árul okostelefont mint pl. a Media Markt vagy EMAG.


Megbízható?

Nem szürkeimportos mobilt ad el?


Van vele valakinek esetleg negatív tapasztalata?


Köszi!



ápr. 15. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:

De igen, szürkeimportos telefonjaik vannak. Mondjuk ezzel vásárlóként nem is lenne baj, hisz kit érdekel, hogy a bolt mit fizetett be meg mit nem, viszont a vásárló akkor szembesül igazán a feketelevessel, amikor az ilyen helyekről vásárolt készüléke elromlik, és szembesül azzal, hogy a gyártói garancia nem érvényes az országában, a kereskedői garanciát meg nem tudja érvényesíteni, mert már nincs kivel kapcsolatba lépnie, mert a bolt is, és vele együtt a cég is megszünt, jogutód pedig nincs. Így a vásárló bukja a pénzét is, és a telefonját is (legfeljebb egy nagyon szép papírnehezékként hasznosíthatja), pláne ha annak olyan baja van, amit csak a gyártó tudna orvosolni, vagy csak a csere jöhet szóba (Lásd gyárihiba).

Szóval én lebeszélnélek erről a vásárlásról, mert ha hosszútávra keresel telefont, akkor jó ha van garancia rá, és nem akkor szembesülsz azzal, hogy téged átvertek, amikor már késő. Maradj csak nyugodtan a Mediamarktnál, euronicsnél, meg az alzánál. Esetleg ahol szoktak néha olcsóbb telefonok lenni, az az Aqua, vagy az IPon.

ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az Alza és az IPon esetén nem kell ilyentől tartanom? Az Euronics, Media Markt, Aqua hármasról én sem tételezem fel.

ápr. 15. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az Ipon már több mint 10 éve velünk van, akár csak az Alza. Az IPon is és az Alza is a Samsung hivatalos partnere. Nem tudom, hogy milyen telefont szeretnél venni, de az Apple-el is partnerek a két bolt.
ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Xiaomi


Ezesetben is ugyanez elmondható?

ápr. 15. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:

A Xiaomi esetében az ipont nem látom a listájukon, az alzát viszont igen.

[link]

Azt nem tudom, hogy ez a lista mennyire naprakész.

Amúgy nem rossz az Alza, mert rengeteg olyan termékük van, ami más helyeken nem található meg.

ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Az alzánál annyit hozzáfűznék hogy pocketbook ebook olvasó esetén az azonnali vagy bármilyen + garanciájuk nem ér egy kalap 💩 se ,az ebookomat visszaküldték (igaz ez a szervíz volt)úgy hogy leírták hogy mechanikai sérülés nem található az eszközön ennek ellenère a javítást nem vállalják el,az eszkö 4!!!! hét után visszaérkezett ugyanúgy ahogy beküldtük csak piszkosabban ,mindezt úgy hogy azonnal garancia volt véve az eszközte 15 ezerért
ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsi újra kérdezek.


Én írtam, hogy az Aquaról nem tételezem fel, hogy szürkeimportosat árul, de most mégis rákérdezek.


A Xiaomi hivatalos partnerei között nem szerepel. Vajon így bízhatok benne, hogy EU-s garanciával árulja?

ápr. 17. 08:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen.
ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Plusz nyugodtan fordulhatsz hozzájuk is, ha baj van. Már évek óta csak az aquától rendelek, és egyszer volt garanciás ügyem, amit nem garanciáztak, hanem kicserélték egy vadonat újra.
ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mégis miért lettem lepontozva? 6os voltam
ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!