Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Leesett a telefon kijelzője...

Leesett a telefon kijelzője (vagyis képernyője) vissza lehet tenni, vagy csak szervízben?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy A04s telefonról van szó. Leejtettem és a képernyője leesett róla, de alul, tehát az alját fogja valami, ahogy beleláttam egy sárga szalag amelyhez odaragad. Nem tudom visszapattintani, sehogy sem marad meg.


Működik rendesen, semmilyen alkatrész nem esett ki belőle, nem is tudna, mert nem a hátulja esett le, csak maga a kijelzője jött le.


Van ennek valami fortélya hogyan kell visszarakni, amit én nem tudok, vagy csak szervízben tudják megcsinálni?


ápr. 15. 18:38
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kétoldalas ragasztószalag szokta tartani, ami pótolható, vagy folyékony ragasztó is kapható, ami ilyen célra való, azaz nem károsítja.

Ha feltételezzük, hogy rendesen fekszik a helyén, csak nem tart a ragasztás.

ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezeket ragasztják. A legjobb megoldás az lenne ha levennéd a kijelzőt, kitakarítanád a helyéről a régi ragasztót és újratagasztanád a kijelzőt. Ha a régi ragasztóra ragasztasz rá, megint le fog jönni.

Ilyennel ragasztják ezeket:

[link]

ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Semmi helye nincs ragasztásnak, teljesen tiszta, éppen ezért nem értettem, hogy mivel volt ez rögzítve.


Akkor azt mondjátok ezt én is megtudom csinálni? Abszolút rendesen fekszik a helyén. Ezt a ragasztót csak rendelni lehet, vagy tudok venni is?

ápr. 15. 19:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Pillanatragasztóval ezt nem lehet ugye?
ápr. 15. 19:14
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Pillanatragasztó sajátossága, hogy biztosan nem csak oda folyik, ahová akarod és végül összegányolod vele. Későbbi javítás javítás szempontjából sem jó.

Míg a másik epoxi alapú, gumiszerűen ledörzsölhető, ha rossz helyre menne és bontható is.

Mindamellett későbbi bontás szempontjából talán jobb a kétoldalas szalag, ami melegítésre jobban elengedi magát.

ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Kicsit megzavartak közben, duplán írtam.
ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bízd szakemberre. A ragasztás sem úgy megy, hogy csak megpöttyinted egy-két helyen és voilá.
ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt néztem most, ha esetleg javításra kerülne sor, akkor nem a kijelzőt kellene levenni, hanem a hátlapot, ami egy külön részben nyílik.
ápr. 15. 19:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor megpróbálom, amit írtatok!
ápr. 15. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!