Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az AQUA webáruház gyártói...

Az AQUA webáruház gyártói vagy forgalmazói garanciával árul mobiltelefonokat? (Xiaomi)

Figyelt kérdés

Nagy, régi, jó hírű webshop. De vajon gyártói vagy forgalmazói garanciával

árulja? Mert több esetben alááraz a Mediának, Emagnak, stb... nem is kis mértékben.


Ráadásul a telefon amit kinéztem múlt héten 90 ezer ft volt. Nem vettem meg, magam sem tudom miért.

Utána naponta 2-3 ezer forinttal drágább lett.


Most pedig 89 ezer forint.



ápr. 17. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyártói garanciát kell, hogy adjon az aqua.
ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És vajon miért van, hogy a leghamarabbi kiszállítás 04. 29. hétfő? Külföldről szerzik be?
ápr. 17. 08:51
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

" Külföldről szerzik be?"

Nem ismerek hazai gyártású telefon márkát ha erre vagy kíváncsi, persze hogy külföldről.

ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket. Forgalmazói garanciát adnak a Xiaomi mobilokra. Telefonban mondták. Meglepődtem.
ápr. 17. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
AZért édekes vagy te hogy felteszel egy kérdést és aztán magad megválaszolod.
ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdező bizonytalan, akár csak én, mert én is azon agyalok, hogy honnan vegyek mobilt. Nem akar rosszul járni, és bizonyára a kérdés kiírását követően jött az ötlet, hogy felhívja őket.
ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs garancia - az pongyola fogalom.

Jótállás és szavatosság van.


A kereskedőnek - jelen esetben az Aqua-nak - törvényi kötelessége mind a kettőt biztosítania. A jótállást az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet ( [link] ), a szavatosságot a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény ( [link] ) XXIV. fejezetének 6:159. - 6:170. §-ai értelmében.

A jótállás érvényesítésének részleteit jelen helyzetben a forgalmazó oldalán

[link]

lehet olvasni.


A gyártó - jelen esetben a Xiaomi - ad(hat) ezen felül önkéntes jótállást.

Ennek részleteit a gyártó oldalán lehet olvasni:

[link]

ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdés kiírása után hívtam fel őket.


Köszönöm a normális válaszokat!

ápr. 17. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!