Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes lenne új telefont...

Érdemes lenne új telefont venni Wolt futárkodáshoz és leamortizálni azt, vagy inkább érdemesebb szenvedni egy 5 éves, folyton lefagyó, szaggató, 2-3 óra alatt 100%-ról 0-ra lemerülő telefonnal?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves Huawei P20 Lite-om ami eléggé megszolgálta már az idejét. Viszonylag nem volt rossz állapotban, de sajnos ahogy elkezdtem a Woltot, egyre rosszabb. Akksit cseréltettem már benne mégis brutál gyorsan merül az új akksival is. 20000 milliamperes külső akksival járkálok és szinte egész nap azzal töltöm gyorstöltésen, és úgy éppen hogy stagnál. Múltkor pl órahosszákig 29 és 33% között ugrált, nagyon lassan felment 33-ig, aztán visszamerült 29-ig, és ezt így 4-5 órahosszáig, aztán ahogy besötétedett és lejjebb tudtam venni a fényerőt, szépen lassan elkezdett tölteni.

A futár alkalmazás folyamatosan kifagy, laggol, nagyon bénán fut rajta. Sokszor kell ki és vissza lépni az appba.

Egy hete telefonálni sem tudok rendesen, hívásokat egyáltalán nem tudok fogadni, egyszerűen rányomok hogy vegye fel és nem csinál semmit. Kinyomni sem engedi, úgyhogy ha valaki hív, lefagy az egész telefonom, meg kell várnom hogy vége legyen a hívásnak és utána vissza tudom hívni, viszont akkor is csak elindítani tudom a hívást, kinyomni nem, mert meg sem jelenik a hívás a képernyőn.

Tehát már nagyon használhatatlan, az már biztos, hogy új telefon kell.

Viszont azt nem tudom eldönteni, hogy vegyek egy új telefont hétköznapi használatra és tartsam meg ezt Woltozáshoz, és szenvedjek ezzel tovább, vagy nézzek olyan új telefont, ami nem túl drága, viszonylag jó ár-érték arányban van, erős az akksija és nagy a memóriája, hogy jól elbírja a futár appot?

Nem tudom, ti hogyan csinálnátok a helyemben?



ápr. 18. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Létezik olyan telefon is, ami nem új, de jó.
ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Futárkodáshoz olyan telefon kell aminek az aksija bírja a terhelést hiszen folyamatosan mennie kell a futár appnak hiszen azon keresztül kapod a címeket, szóval mindenképpen egy olyan telefont szerezz be ami bírja a használatot, power bank mindig legyen nálad.
ápr. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5 éves telefon... Mit vársz? A helyedben újat vennék, samsung A54 vagy A55. Azok egész erős telefonok mindentéren. Meg viszed ugyanúgy a powerbankot mint eddig és nem szívsz állandóan. Amúgy ha nincs nagy kereted rá akkor használtan is nézhetsz A54 vagy A55.
ápr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A futár app folyamatosan használja a GPS-t, az szívja az akkut. Ez minden telefonnál így lesz. Meg ezek szerint a processzort is nyúzza, bár hogy azt miért...
ápr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!