Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 15 vagy iPhone 15 pro max?

Iphone 15 vagy iPhone 15 pro max?

Figyelt kérdés
Mennyivel tud többet a pro max? Nekem a kijelző mérete miatt kéne legfőképpen, merr szerintem a sima kicsi! Tényleg annyival többet tud hogy megérje a pro max?

ápr. 19. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Véletlenül se írd le, hogy mire és hogy szeretnéd használni, mert akkor még talán lenne bármilyen tippünk, hogy kell-e neked a Pro Max... Egyébként ha csak a méret miatt akarod, akkor miért nem 15 Plust veszel?


A Pro termékcsalád jelenleg kettő (látványos?) dologban tud többet mint az alap:

- Van rajta egy telefotó kamera. Magyarul normálisan tudsz zoomolt fotókat készíteni.

- A kijelzőjük 120 Hz-es, míg a sima 15-nél szoftveresen le van zárva 60-ra. Ha egymás mellé raksz egy 120 Hz-es kijelzőt és egy 60-asat, akkor azt látod, hogy a 120-ason minden egy kicsit "folyamatosabban" történik. De egyébként a 60-asnak sincs baja, csak az iPhone 15 árszintjén, főleg 2024-ben marhára gáz, de ez már csak a saját véleményem. Manapság a legutolsó Samsung vagy random kínai telefon is 120, de minimum 90 Hz-es kijelzőt kap, erre az Apple már sokadig éve játssza az agyát és nem hajlandó bekapcsolni a funkciót az alap modellen. (Egyszerűen nem hiszem el, hogy technikailag az a kijelző ne lenne képes a 120 Hz-re...)

ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jajj! Azt akartam írni hogy 15 plus vagy 15 pro max! És minden napi használatra kéne!
ápr. 19. 15:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Jó... és mi az a mindennapi használat? :) Mit szoktál csinálni a telefonnal? Sokat fényképezel és videózol? Szeretnél zoom kamerát? Zavar a 60 Hz-es kijelző?
ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Videókat, közösségi médiát nézek, beszélek a barátaimmal, rákeresek dolgokra az interneten a tanulmányaimhoz! Néha videókat szerkesztek (capcuttal)! Szoktam fotózni, de nem többet mint egy átlag ember! Jelenleg is 60hz-s a telefonom, bár át lehet állítani 120ra, mint most megnéztem és megtudtam. Látom a különbséget, de mivel eddig azt se tudtam milyen a kijelzőm és nem tűnt fel semmi szerintem meglennék anélkül is!
ápr. 19. 15:32
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja még egy különbség eszembe jutott: a Pro Max már 256 gigás háttértárral indul, a 15 Plus pedig 128-al.

Nézd meg, hogy most mennyit használsz a telefonoddal. Átlag használat mellett a 128-nak bőségesen elégnek kéne lennie, főleg ha használsz felhő tárhelyet is.


Ránéztem a két telefon áraira: a 15 Plus a Media Martkban 390 ezer, a 15 Pro Max 530. Nekem 140 ezer forint pluszt nem érne meg, ebből már önmagában lehet egy közepesen jó telefont venni. Sőt, isten igazából a te felhasználásodra egy iPhone 15 Plus is tök felesleges...


A leírásod alapján én 15 Plust vennék, de azt is csak akkor, ha ragaszkodsz az iPhonehoz, mert egyébként a leírásod alapján neked ennél jóval olcsóbb telefon is megfelelne.

ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

iPhonet szeretnék, mert teljesen más minőségű a kamerája, mint az Androidé, barátaimnál láttam, hogy tök szépek a fények, meg igazából a widgetek funkció is nagyon bejön, valamint a képernyőzár lehetőségei!

És elég lenne a 128gb, de szerintem tarcsiba 256gb-ot vennek, most is úgy van!

ápr. 19. 16:03
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"iPhonet szeretnék, mert teljesen más minőségű a kamerája, mint az Androidé,"


Az Android egy operációs rendszer, nincs semmiféle kamerája. A legjobb kamerás teljesítménnyel rendelkező telefonok pedig évek óta sorozatban nem iPhone telefonok, hanem nagyon drága Androidos készülékek. Én inkább azt mondanám, hogy mivel az iPhone egy drága telefon, ezért jó a kamerája, csakúgy mint a többi drága telefonnak.


"meg igazából a widgetek funkció is nagyon bejön,"


Widgeteket Androidon már sok-sok évvel előbb lehetett használni, mint iPhonen. Sőt, még azt is megkockázatom, hogy ez a kezdetek fogva elérhető funkció Androidon. A te telefonodon is vannak, maximum nem használod őket.


"valamint a képernyőzár lehetőségei!"


Nem akarlak lebeszélni továbbra sem, de az iPhonokon a képernyőzárat talán másfél éve (?) lehet egyedivé tenni. Androidon ez szintén nagyon sok éves funkció. Én nem is emlékszem olyan telefonomra régről sem, ahol ne lett volna erre lehetőség.

ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
iPhone 15 PM van,legjobb kamera a világon!
ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyik sem legyen google pixel 8 pro.
ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a pro maxnak van a legjobb kameraja! De nem tudom, én a sima nem is plussz nem is max nem is pro telefonját is lényegesen jobbnak látom! Ám a PM több mint 100k-val drágább és azt amúgy sok jó másra is el lehet költeni! Tényleg megéri annyira? Mert ha igen, akkor szívesen megveszem a PM-et is! De mindent összevetve, csak a kamera miatt annyival jobb?
ápr. 19. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!