Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonról érdemes leszedni a...

Telefonról érdemes leszedni a fóliát?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy gyárilag van fólia a telefonomon (redmi note 11) csak mert nézegettem mik ezek a karcok és miért hagy nyomot az ujjam a képernyőn. Kicsit leszedtem de visszaraktam most viszont már ilyen gömb formák vannak a fólia felületén mert nem jól rakram vissza. Leszedjem vajon?
ápr. 24. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem akarod hogy karcos legyen a kijelző akkor veszel rá üvegfóliát és addig rajta hagyod a fóliát ameddig nem rakod rá az üvegfóliát. Leesésnél is megvédi a kijelzőt az üvegfólia szoval azt ne sajnáld. Plusz vegyél tokot is ha lehet, az is sokat véd.
ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Egyébként van összehajthatós műbőr tokom
ápr. 24. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami gyárilag rajta van, az egy szimpla fólia. Én üvegfóliát raknák rá. Ha nincs tervben üvegfólia, akkor a sima fóliát rajtahagynám, de amúgy az üvegfólia többet ér. Amúgy az összehajthatós tok az egy dolog, de nem véd meg mindentől, tény hogy az üvegfólia sem, de azért plusz biztonság, ártani nem árt.
ápr. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fóliák (az üveg is) jobbára csak a karcoktól véd, cserébe mindegyik fólia (az üveg is) sokkal könnyebben karcolódik, mint maga a kijelző. Ha nem szoktad a telefonodat mondjuk a kulcsaid mellé tenni a zsebedbe, és nem csiszoló papírba szoktad csomagolni, akkor nem lesz karcos fólia nélkül sem a kijelző.

A leejtésből fakadó töréstől szintén csak szerencsés esetben védenek ezek a fóliák. Ráadásul ezekre is igaz az, amit írtam a karcolódás kapcsán: egy üvegfólia sokkal könnyebben törik, mint maga a kijelző. Szóval ha leejted a telefonodat és betörik az üvegfólia, akkor nem "megvédte" a kijelződet, annak jó eséllyel nem lett volna baja. Csak szimplán eltört...


Ha zavar a gyári fólia, akkor nyugodtan szedd le. Ha nem érzed magadat biztonságban, akkor rendelhetsz netről akármilyen fóliát, de nagyobb plázákban tuti van 1-2 hely, ahol helyben fel is teszik neked, ha ott veszel fóliát.

ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából előző telefonom is 6 évig bírta, karcmentesen, az az előtti is 7 évig és azokon nem volt semmilyen fólia, de most hogy ezen van elgondolkodtam hogy rajta hagyom, amíg nem néz ki zavaróan mert felszakítottam kicsit. A bőr tok megvédi szerintem valamennyire. Bár nem mindig csomagolja össze az ember mikor zsebre rakja... :D köszi a válaszokat
ápr. 25. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Én leszedek mindent és semmit sem teszek fel, mert zavaró, piszkos lesz, opálosít. Másfelől, a telefon van értem és nem én a telefonért. Valami olcsó szilikon tokot kap és annyi.
ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!