Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meglehet okostelefon nélkül...

Meglehet okostelefon nélkül lenni 2024-ben?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, mi lenne ha a telefonomat eladnám, és vennék helyette egy nyomogombost, meg mondjuk egy kamerát fotózásra, és egy mp3 lejátszót zenehallgatásra. Úgy érzem túl sok időt pazarolok a telefon előtt, közösségi oldalakon, nem vágnám el magam az internettől mert otthon az asztali gép amin mindent el lehet végezni amit egy telefonon.


tehát 2024-ben meglehet okostelefon nélkül lenni? alkalmazások, google térkép, mobilnet, stb nélkül?



máj. 10. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Igen, teljes mértékben. Csak mások is szokják meg, hogy ha akarnak valamit akkor felhívnak, vagy SMS-t küldenek, nem pedig messengeren írnak.
máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
én nem lenėk meg okostelefonom nélkül mondjuk én nem tik tokozok meg facebookozom a telefonomal . de google maps,utközben filmet nėzni vagy a banki app illetve hireket olvasok utközben stb.
máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
ja férjemnek viszont buta telefonja van .
máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Igazából a munkámat sem tudnám végezni, meg mindenki azon keres...
máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Meglehet lenni,csak nem érdemes.
máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Meglehet csak már nagyon nehéz. Már mindenki Messengeren kommunikál a másikkal és nem SMS-ben például. Van egy ismerősöm egyébként akinek nyomógombos telefonja van és még a 40-et sem töltötte be azt mondta hogy jobban kedveli a nyomógombosat mint az okostelefonokat. Szóval meg lehet nélküle élni itt a bizonyíték.
máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

" túl sok időt pazarolok a telefon előtt, közösségi oldalakon,"

Ez nagyon egyszerű, nincs facebookom, meg ilyenek. Okostelefonom viszont van, és ki is használom.

máj. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Én tavalyelőtt majd 1 évig buta telefont használtam hasonló megfontolásból. A tapasztalataim:

Alapvetően 2 problémával szembesültem. A mai buta telefonok nemhogy nem felelnek meg a kor elvárásainak, de a 20 évvel ezelőtti csúcsmodelleknél is kevesebbet tudnak és rosszabbak mind a felépítés minősége-, mind a használhatóság tekintetében. Tehát nem találsz korszerű "félig okos" telefont. Felejtsd el a 4G-t, 5G-t, a normális e-mail funkciót, a szinkronizálható telefonkönyvet, a modemként való használat lehetőségét, az autós kihangosítást stb. A készülékek hangminősége többnyire borzasztó.

A másik probléma az, hogy egy csomó dolgot nem tudsz használni már okosteló nélkül. Pl: A gyerek távirányítós játékát amit a jézuska hozott arról lehet csak vezérelni, a modern akvárium világítást is arról vezérled, a zenét a kocsiban arról dobod át, az esetleges okosház funkciókat arról éred el... stb. Az új kazánvezérlést nem tudtam beállítani okostelefon nélkül. :D

Ma már egy csomó dologhoz és szolgáltatáshoz egyáltalán nincs is webes felület, csak telefonos applikáció. Ráadásul a korszerű és biztonságos instant messengerek ha esetleg rendelkeznek is asztali alkalmazással (többnyire nem), de csak telefonos applikációból lehet regisztrálni új fiókot. Androidon és iOS-en kívül pedig semmire nincs kliens.

A gps (tudok tájékozódni, térkép is van ha néha kellene) és a közösségi oldalak egyáltalán nem hiányoztak, dslr és milc fényképezőgépem eddig is volt, telefonnal nem szeretek fotózni csak ha esetleg dokumentálni kell valamit, akkor használom.

Szóval végül is visszatértem az okostelefonhoz (Android) annyi megkötéssel, hogy továbbra sem használom a felkapott közösségi oldalakat és a FBmessengert sem, illetve semmilyen Apple, Meta és Google szolgáltatást egyetlen db gmail-es email cím és a youtube kivételével. Néhány kényelmes almás szolgáltatás hiányzik ugyan, de a stabilitás, a tesreszabhatóság, és biztonsági szempontok miatt a zöld robot használata mellett döntöttem. Vannak ugyan alternatív rendszerek de azok csak néhány készülékkel használhatóak.

Ami hiányzik most, az a buta telefon apró mérete és elhanyagolható tömege a zsebben. Nem értem miért csak tepsi méretű készülékeket gyártanak manapság? Pedig lenne igény kisebbre... Ma a kompaktnak mondott telefonok is viszonylag nagyok.


Korunk társadalma feltételezi az egyénről, hogy az minden esetben rendelkezik okostelefonnal és ennek megfelelően alakítja a körülményeket is. Számos alkalommal kerültem olyan helyzetbe amikor az okostelefon funkcionális használatra hivatkozva az adott szituációban szinte csodálkoztak amikor közöltem, hogy csak buta telefon van nálam. Volt aki azt hitte viccelek, volt aki meglepődött, volt aki megmosolyogta a dolgot. :)

Érdekes "kaland" volt. Lehet nélküle élni, de néhány dolog nehézkesen megy 2024-ben okostelefon nélkül. Számos dolog pedig sokkal kényelmesebben megoldható a használatával. A felkapott közösségi oldalakat nem kötelező használni, az igazat megvallva most sem hiányoznak.

Ha van kedved, próbáld ki!Vegyél egy olcsó buta telefont...! Bizonyos szempontból felszabadító érzés, másrészről meg olyan mintha vissza cseppentél volna a múlt századba. :D Utána majd az okostelót is másképp használod mert rájössz mi az ami hiányzik és mi az ami eddig is tök felesleges volt.

máj. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem simán. Tény, hogy sokan pl. messengeren kommunikálnak, meg hasonló felületeken, de ha neked is ilyen stílusú ismerőseid vannak, akkor szimplán majd megszokják, hogyha valamit akarnak, akkor SMS-t írjanak, vagy pedig majd ha hazaérsz és gép elé ülsz, akkor válaszolsz nekik ezeken a közösségi felületeken. Szóval ennyi, aki számít, azzal tudatni kell, hogy te mikor milyen formában vagy elérhető, hogy azért tudják, hogy fixen hol lehet téged elérni a nap folyamán. De amúgy ha pl. a google térkép, meg az ilyenek neked nem hiányoznak a nap folyamán, akkor lehet okostelefon nélkül élni. Csak aki fontos neked, és eddig bizonyos applikációkon beszélgettetek, azoknak ezt ne felejtsd el elmondani. De most az ismerősökön kívül tényleg a saját igényeidtől függ, hogy lehet-e okostelefon nélkül élni.


Szerintem amúgy igen, csak nyilván nehéz leszokni az okostelefonról. Nekem pl. a szüleim (50+) régen nyomógombos telefont használtak. Mindig mondták, hogy őnekik aztán nem kell okostelefon, mert butaság. Na, kaptak okostelefont, mert néha kellett volna nekik a google térkép amikor idegen városban voltak, stb... na most 2 évvel később ott tartunk, hogy a nyomógombós telefonra való visszaváltás gondolatától egyenesen irtóznak, most már olyan alap az okostelefon nekik is. Szóval ez mind megszokás kérdése, de miután az ember hozzászokik egyhez, főleg a fejlettebbhez, nehéz visszamenni a régihez. De amúgy szerintem a nyomógombos is tudja azt, ami tényleg fontos: eltudnak érni az emberek rajta keresztül. Még mindig ez a lényeg, hiába írunk 2024-et, szerintem a nyomógombos is a fő funkcióját el tudja látni.

máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Szépen letörlöd a közösségi appokat és kész, nem kell "kiönteni a fürdővízzel együtt a gyereket is". Vagy fejlessz egy kis önfegyelmet.
máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!