Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meglehet okostelefon nélkül...

Meglehet okostelefon nélkül lenni 2024-ben?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, mi lenne ha a telefonomat eladnám, és vennék helyette egy nyomogombost, meg mondjuk egy kamerát fotózásra, és egy mp3 lejátszót zenehallgatásra. Úgy érzem túl sok időt pazarolok a telefon előtt, közösségi oldalakon, nem vágnám el magam az internettől mert otthon az asztali gép amin mindent el lehet végezni amit egy telefonon.


tehát 2024-ben meglehet okostelefon nélkül lenni? alkalmazások, google térkép, mobilnet, stb nélkül?



máj. 10. 21:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Az nem a készülék hibája, hogy alkalmas olyan dolgokra, ami szerinted időrabló, de mégis használod őket.

Ez olyan, mint a hugom szomszédjába egy fiatal csaj költözött, és a sógoromnak lett egy harmadik gyereke. Csak nem a hugomtól, hanem a szomszéd csajtól. Az kinek a hibája? A sógor szerint ő nem tehet róla ...

máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, de nagyon sok kényelmi, kapcsolattartási és szórakoztatási lejetőségről kellene lemondanom. Olyan, mintha soha többé men ehetnék cukrosat.
máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%
nem*
máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem mert unatkoznál.ha jól értem eddig is unalmadban használtad,pótcselekvés gyanánt.
máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván lehet, mert az országban sincs több millió embernek okostelefonja, az más kérdés, hogy megéri-e magadat ezzel feleslegesen szivatni. Ha sok időt pazarolsz közösségi médiára meg hasonlókra, akkor miért nem azokat törlöd le a telefonodról? Vagy miért nem állítasz be nekik képernyő idő korlátozást?


Csak pár dolog, ami miatt szerintem nagyon hasznos egy okostelefon:

- Banki appok. Megnyugtató, hogy bármikor ellenőrizni tudom az egyenlegemet, szükség esetén le tudom tiltani vagy korlátozni a kártyámat, bármilyen vészhelyzetben tudok utalni, stb.

- Térképes appok + GPS: nem budapesti születésű vagyok, de régóta itt élek, ennek ellenére emlékszem, hogy újként milyen szívás volt okostelefon nélkül közlekedni. Manapság ha valami miatt a Pilipócs utca 13-ba kell mennem a 15. kerületbe, akkor nem a laptopomon kell kiokoskodnom az útvonalat, hanem kapásból legalább 2 app van, ami optimális útvonalat tud nekem mutatni, mindegy hogy gyalog, biciklivel, autóval vagy tömegközelekedéssel megyek.

- Bármikor tudok emailt nézni, ha kell.

- Kismillió boltnál vannak appon aktiválható kedvezmények, kuponok. Plusz a hűségkártyákat is lehet így hsaználni, nem kell cipelni. (Super Shop, Lidl, Tesco, DM, stb.)

- Mobilfizetés: már elég ritkán cipelek magammal tárcát, van nálam az igazolványok között egy tízezres, hátha nem működne a terminál.

- Ha valamiért előre nem láthatóan hosszabban kell várakoznom valahol (késik a busz/vonat, dugó van, nagy a sor a rendelőben vagy a fodrásznál) akkor a zsebemben van egy multimédiás mindent tudó eszköz, olvashatok híreket, hallgathatok zenét, nézhetek videókat, stb.

- Kvázi ingyen tudok egy csomó emberrel kommunikálni, nem kell a mobilszolgáltatónak nevetséges sarcokat fizetnem a telefonálásért. Otthonról ingyen videótelefonálhatok szülőkkel wifiről például. (Igen, ezt lehetne számítógépről is, de így azért komfortosabb mindenkinek.)

máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 NTBS ***** válasza:
100%

Igen lehet.

Sok ember így él.

máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem érdemes, és rengeteg dolgot nem tudsz elintézni nélküle, csak sokkal bonyolultabban. Mondjuk úgy, hatalmas visszalépés.
máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%

#15 "Nyilván lehet, mert az országban sincs több millió embernek okostelefonja"


2022-es felmérés szerint "Hazánkban már 6,2 millióan használnak okostelefont és nagyjából 6 millióan interneteznek mobiljukon a 18-69 éves korosztályban".


Kérdező: Kimondottan divatos trend nyugatabbra a minimalizmus és esszencializmus, slow life hívei körében a downgrade, hogy visszatérnek a nyomógombos telefonhoz, amit csak telefonálásra és SMS-re tudnak használni, így esélye sincs, hogy más dolgok elterelik a figyelmüket.


Ha a többi funkció nem hiányzik, akkor jó megoldás lehet a butatelefon. Így kevésbé múlik az önfegyelmeden, odafigyelésen, hogy mire mennyit használod a telefont.


Viszont ha csak az idődet rabló netes dolgok miatt lépnél vissza, akkor az is elég lehet, hogy csak kijelentkezel, vagy törlöd is a problémásabb szolgáltatásokat.


A fényképezőgép és zenelejátszó mellett kellhet még toll, jegyzetfüzet, térkép, zseblámpa, meg még pár más eszköz is jól jöhet, attól függően mi mindenre használod a telefont. Arra figyelj oda, hogy ha egy a mindenre jó telefon helyett több külön eszközt használsz, akkor azokat külön kell töltögetned is, hogy ne merüljenek le - meg külön-külön 3-4x annyi helyet is foglalnak a zsebeidben.


Nekem nagyon sok mindenben megkönnyíti az életem az okostelefon és hogy menet közben bárhol tudok emailt írni, információkat beszerezni a munkámhoz. A közösségi oldalakat és játékokat meg magamtól is elég jól tudom nélkülözni, nincs szükségem kényszerítő megoldásokra.


Te keresd meg a számodra legjobb megoldásokat!

máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Tavaly még meg lehetett, de idén már 4 éves a gyerek, és már nem tud meg lenni nélküle.
máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11# inkább a szomszéd, mint a húg.
máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!