Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi redmi note 13 telefon...

Xiaomi redmi note 13 telefon fél nap alatt lemerül?

Figyelt kérdés

Reggeli 100%-ra feltöltött akksival, eddig 2 órát nyomkodtam a telefont (nem egyhuzamban, és csak böngészés, semmi videó), de már csak 54 százalékon van.


Mi lehet a baj? Ha az akksikímélőt bekapcsolom, akkor is ilyen gyorsan merül. Egy hetes sincs a telefon...


Köszönöm!


máj. 16. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mobilnet és ha két kártyával használod úgy az nekem is nagyon meríti a telómat igaz nekem samsungom van.
máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Ezért nem kell ilyen ótvar, kínai ipari hulladékokat megvenni, csak a baj van velük.


Ha szerencséd van, még vissza tudod vinni oda ahonnan vetted, és ha ezután egy normális készüléket szeretnél, akkor veszel egy iPhone-t.

máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nyomd be az akkumulátor kímélő módot, úgy egész nap bírni fogja. Nekem note 9 pro van, és ebben a módban alig merül.
máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a kímélő módban is nagyon merül. De hogy lehet ilyen gyenge, ha 5100 mah-s az akksija? Nem értem... Online vettem, használom egy hete, ezt már hogy lehetne visszavinni?
máj. 16. 18:00
 5/19 anonim ***** válasza:
Cseréltesd ki az akkut egy újra.
máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Milyen újra? Elvileg vadonatúj telefont vettem... Most áldozzak rá 50 ezer forintot vagy többet?
máj. 16. 21:55
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor csak nézesd meg egy szervízbe, és monnd el hogy mi a bajod.
máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha netről rendelted akkor elvileg van 14 napon belül visszalépési jogod tehát elállsz a vásárlástól. De csak akkor érvényes ha hibátlanul visszacsomagolod. Mondjuk telefonnál nehéz mert gyorsan összekarcolódik és abba már beleköthetnek.
máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Veteránmacska ***** válasza:

"Sajnos a kímélő módban is nagyon merül. De hogy lehet ilyen gyenge, ha 5100 mah-s az akksija? Nem értem... Online vettem, használom egy hete, ezt már hogy lehetne visszavinni?"


Nem az aksija gyenge, hanem a szoftver optimalizálatlan, és a hardverrel nincs összhangban. Az Android felépítése ilyen, ezzel nem tudsz mit tenni. Függ a gyártótól és a Mérnököktől hogy hogy rakják össze hogy optimalizálnak. de mivel nagyon nehéz androidot és a hardvert össze optimalizálni, így a cél a minél nagy aksi bele pakolása ami nem mindig készpénz a hosszú üzemidőre! Ez mind az Android hibája, Nagyon optimalizálatlan, a háttér folyamatok a rendszerben,mindenféle dolgok futnak a háttérben, amit ki se tudsz lőni, Mindenféle ficsőr, ram kezelés nulla, És hát az android hardver igényű. Ezért nem használók már androidot. Van egy két éves iPhone 12 amiben nevetségesen gyenge aksi van , És még mindig kibír egy teljes napot a folyamatos használattal! Jelzem két éves a telefon!

máj. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Online vettem, használom egy hete, ezt már hogy lehetne visszavinni?"


14 napig elállhatsz a vásárlástól.


"Nem az aksija gyenge, hanem a szoftver optimalizálatlan, és a hardverrel nincs összhangban. Az Android felépítése ilyen, ezzel nem tudsz mit tenni."


Ez nettó ökörség, már bocsánat. :) Komolyan baszki, akik életükben nemhogy nem írtak, de nem is láttak egy nyamvadt sornyi kódot, azok minek böfögnek ide ilyen kilométeres ökörségeket?


"És hát az android hardver igényű. Ezért nem használók már androidot."


Ez a mondat mit jelent? :D Hardver igényű? Az iOS elfut hardver nélkül? Ugye azt tudod, hogy a jelenlegi Androidnak - csakúgy mint mindegyik másoknak - sokkal kisebb a minimális rendszerigénye mint az aktuális iOS-nek? :D


Amiről érdemesebb beszélni:

- Egy helyben ülve 2 óra alatt merül ennyit a telefon, vagy közben utazol és állandóan váltogatja a tornyokat a telefon? Mozgás közben mindegyik telefon jóval jobban merül, igen az én iPhonem is, pedig mint már tudjuk, az "nem rendszer igényű" :D

- Mikor frissített utoljára a telefon? Egy nagyobb frissítés után minden telefon (a rendszerigény nélküli iPhone is) jobban merül a háttérfolyamatoktól még akár 1-2 napig is.

- Ha úgy érzed, hogy semmilyen fenti körülmény nem áll fenn, akkor én elállnék a vásárlástól.

máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!