Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az IMEI számot kilehet üttetni?

Az IMEI számot kilehet üttetni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen telefon.
2010. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nokia
2010. nov. 7. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:
típus?
2010. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bp1985 ***** válasza:
Illegális módon át lehet írni, bár sok mindent nem érsz el vele. Minek akarod átírni? Nekem 2-3 évet nem érne meg.
2010. nov. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy esetben szokták az IMEI-t átírni: ha a készülék le van tiltva.


Ha le van tiltva, az nem véletlen. Olyankor a szolgáltató a lopott vagy nem fizető készüléket azért vonja ki a forgalomból, hogy azt ne használhassák.


Ha mégis megteszi valaki, akkor arra valószínűleg előtte nem kér engedélyt.


A jogtalan szoftveres beavatkozás pedig büntetendő. [értem hogy szerinted nem az, de erre van törvény, amit nem én találtam ki ... :) ]


Szóval azért hogy valami sz@r letiltott telefont beüzemelj, kvázi bűnözővé kell hogy válj, akkor is ha nem te csinálod hanem más. [Csak azért tudom, mert a hugomat már behúzták ilyennel, és felfüggesztettet kapott, lehet hogy nálad épp nem állnának meg a felfüggesztettnél, ki tudja? Ki akarod próbálni?]


Persze ez nem minden esetben végződik lebukással, sok ilyen telefon üzemel. És a sitten is van már internet ...


Ja, elvileg a függetlenítés is ugyanez a kategória. Az más dolog hogy a szolgáltatóknak nincs arra kapacitása hogy minden egyes készüléket figyelemmel kísérjen, de ha egyszer bukta van, akkor bukta van.



Ha bombát tartasz az ágy alatt és kiderül, akkor már hiába mondod hogy te nem használtad volna fel, csak gyűjtő vagy .....

2010. nov. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem én akarom, hanem ellopták a telefonomat és kíváncsi voltam hogy kilehet-e üttetni mert akkor a rendőrség nem találja meg.
2010. nov. 8. 19:40
 7/9 bp1985 ***** válasza:
Át lehet írni. Amúgy pedig sokat nem érnek vele, mivel az ujabb telefonok gond nélkül visszaírják a gyári imeit.
2010. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A rendőrség amúgy sem találja meg, mert ilyennel sajnos csak papíron foglalkoznak, egyébként leszarják...:/
2010. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szolgáltatóval letiltatod, és kb. ennyit tehetsz. Ha nem is írják át, a rendőrség akkor se fogja keresni.


Egyébként a legtöbb Samsungét simán át lehet írni, ahogy a régebbi Sony Ericssonokét, Nokiákét is, a többiről nem tudok.

2010. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!