Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SOS! Ellpoták a Nokia n900-as...

SOS! Ellpoták a Nokia n900-as telefonomat! Le lehet valahogy nyomoztatni? úgy tudom, hogy imei szám alapján le lehet, de olyat is hallottam, hogy azt ki lehet üttetni, és akkor leves. Ki mit tud erről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Ezeket mind leírtál már ezerszer.

Üsd be a keresőbe: ellopták vagy elveszett a telefonom.


2. Nem lenyomoztatni. Lopottnak jelented a rendőrségen, a papírral bemész a teleonszolgáltatódhoz. Ha mákod van akkor beleraknak egy olyan simet ami lekövethető egy konkrét személyhez.

Ha IMEI-t cserélnek akkor ez a lehetőségis ugrik.


Javaslom ne tiltsd le se a telefont, se a kártyát.

Csak azokat a szolgáltatásokat kérd kikapcsolni, amiért pénzt számolnak fel.

Pl így továbbra is felhívható marad jobb esetben, ami jobb mint egy kikapcsolt vagy letiltott telefon és/vagy sim keresése.

Ha nem kerül elő egy-két hét múlva, még akkor ráérsz ezen filózni.

2011. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bp1985 ***** válasza:

Javaslom ne tiltsd le se a telefont, se a kártyát.


Az addig keletkezett forgalmát meg majd te kifizeted neki?

Látom, tőled még nem loptak el telefont.


Kérdezőnek: Nem úgy megy, mint egy amerikai filmbe, hogy beütöm, és kijelzi, hogy hol van. Ennél jóval bonyolultabb. Törvény rögzíti, hogy mikor, és milyen módon lehet egy telefont lehallgatni/bemérni. A kártyát mindenképp tiltsd le. Telefont is, hogy ne tudja használni.

2011. márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A második teljesen igaza van. Én is így tettem. Ha letiltod az IMEI szám alapján a telefon, akkor az "illető" nem tudja használni.
2011. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előző kettőnek:


A válaszom olyanoknak szól akik tudnak olvasni, ezért ne zavartassátok magatokat ...

Kérjetek meg valakit aki értelmezni tudja nektek.



Ha letiltod a telefont, attól nem hozzák vissza.

Viszont esélyed lesz arra hogy megtalálják.


Főleg akkor, ha a sim nincs letiltva. Ahogy írtam kikacsoltatod a fizetős szolgáltatásokat róla és nincs plusz költséged.

Ha hűségidős előfizetésed van, akkor úgyis kell fizetned a havidíjad. Az ellopás nem ment meg tőle, úgyis csinálnak új simet ha a régi nem lesz meg.

2011. márc. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A SIM kártyával esélyem sincs,mert gondolom az volt az első dolga az illetőnek,hogy kivette,összetörte és eldobta...

Engem az imei szám érdekelne,mert elvileg az alapján lehet lenyomoztatni egy telefont... de ha kiüttetik azt az imei számot,akkor semmi esélyem sincs? :( mert akkor jól járt vele a tolvaj,elég sokat ér az a telefon...

2011. márc. 23. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:
nemtom segít-e vmit, de nekem imei szám alapján foglalták le egy telefonos boltban a mobilomat rá 1 hétre miután ellopták és feljelentést tettem.
2011. márc. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
és persze vissza is kaptam.
2011. márc. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bp1985 ***** válasza:

A SIM kártyával esélyem sincs,mert gondolom az volt az első dolga az illetőnek,hogy kivette,összetörte és eldobta...


Vagy használja, és csinálja a számlát. Amikor bnőmét ellopták, neki is csinált számlát. Ezért KELL a kártyát is letiltani.

2011. márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
biztosan tudom,hogy a kártyát nem használja,mert hívogatom azóta is,de ki van kapcsolva az a számom. Amúgy kártyás voltam,úgyhogy ez nem nagyon lényeges szerencsére.
2011. márc. 24. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!