Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "Nem lehet hálózatot keresni"...

"Nem lehet hálózatot keresni" hibaüzenettel Galaxy 3 wifijénél mit kezdjek? Mi az a factory reset?

Figyelt kérdés
Egyszerűen egyik napról a másikra leállt a wifi, elkezd keresni, amikor engedélyezem, majd pár mp múlva a fenti üzenetet kapom... Azt olvastam neten, hogy factory resettel lehet visszaállítani, de én nem szeretném, hogy elvesszenek az adataim, kérlek segítsetek! Köszönöm!
2010. dec. 1. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
elállítottál valamit, mert factory reset gyári beállítást jelent
2010. dec. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 carts válasza:

Hogyan lehet megoldani Android-on "root"-olás vagy "factory reset" nélkül WiFi bekapcsolása után a "Nem lehet hálózatot keresni" hibaüzenetet


Már másodszor jött ez a hiba a nekem Galaxy 3-on és az első alkalommal használt telefon "factory reset"-elése nagyon dühítő gondolattá vált (mert már megint elmegy róla minden apps), de találtam egy leírást a Neten amivel (a bcm_supp.conf fájl törlésével) sikerült megoldani a problémát. (Lefordítottam, és úgy írtam le ahogy tényleg működik is. Az eredeti leírás itt található: [link] )


1. Telepíteni kell PC-re vagy laptop-ra a teljesen ingyenes Android SDK-t. Letölthető: [link]

2. Az SDK telepítés után feljön egy ablak a frissítésekről (vagy válaszd ki az Android verziódat, vagy ha nem tudod nyugodtan ereszd rá frissítést - nem fog bajt okozni)

3. Ki kell egészíteni a számítógép rendszer PATH-t a következő két útvonallal: C:\Program Files\Android\android-sdk-windows\tools;C:\Program Files\Android\android-sdk-windows\platform-tools\;

(a Windows PATH változó megtalálható a Sajátgép -> Tulajdonságok -> Speciális -> Környezeti változók -> Rendszer változók

vagy a Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális rendszerbeállítások -> Speciális -> Környezeti változók -> Rendszer változók

között (kb. a lista felénél))

4. A telefonon engedélyezni kell (jelölő pipa) az "USB hibakeresés"-t az "Alkalmazások" -> "Beállítások" -> "Alkalmazások" -> "Fejlesztés" menü alatt.

5. Csatlakoztasd a telefont USB-n keresztül a PC-hez vagy laptophoz. Ha feljönne a Phone Manager alkalmazás a számítógépen, akkor azt zárd be.

6. Futtasd a "ddms.bat" fájlt az C:\Program Files\Android\android-sdk-windows\tools könyvtárból. Ha a DDMS alkalmazás elindul, azonnal csatlakozik a telefonhoz. (A fő képernyőn megjelenik a telefon neve, azonosítója és az szoftver verziója)

7. A fenti menüsorban a Device -> File Explorer -t kell elindítani , amire egy új ablak jön fel.

8. Itt le kell menni a DATA és azon belül a WIFI könyvtárba (a név előtti ikonra kell kattintani). Ebben a könyvtárban alapértelmezetten egy fájl van: bcm_supp.conf.

9. Bár nem lehet olvasni ezt a fájlt, de ki lehet törölni. A törléshez a fájlt válaszd ki (állj rá) és nyomd le a bal felső sarokban a harmadik ikont a piros "-"-t (delete).

10. Ha ez megvan zárd be a DDMS programot, húzd ki az USB-t.

11. Telefon ki és bekapcsolás. Engedélyezd a telefonon WiFi-t és a hálózat keresése működni fog. A bcm_supp.conf fájl létrejön magától, ha megtalálja a telefon a hálózatot.


Fontos! Vedd figyelembe:

1. Ezt a leírást a saját felelősségére használd.

2. Minden korábbi WiFi beállítás a telefonon törlődni fog, amint törlöd a fájlt.

3. Ha nem tudod, hogyan kell telepíteni SDK, nézd meg a Google oldalait ahol részletes leírás van róla.

4. A DDMS futtatása lehet, hogy csak rendszeradminisztrátori jogokkal megy.

2011. jan. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha van a telefonra telepítve valamilyen fájlkezelő (Például én az ES file explorert használom) akkor egyszerűen csak bemész a data/wifi könyvtárba és törlöd a fent említett fájlt, és nem kell USB-vel meg a PC-vel hókuszpókuszolni.
2011. febr. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyszer megcsináltam ezt a factory resetet azóta lekopogom működik.
2011. márc. 3. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!