Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » S. O. S. Nokia N95-nél, a...

S. O. S. Nokia N95-nél, a belső gps vagy a feltelepített szoftver lehet a rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom a problémámat pontosan belőni, bízom benne, hogy tud valaki érdemi tanáccsal szolgálni. Tehát:

Adott egy két éves Nokia N95. Volt fent egy ideig régebbi Garmin Mobile XT, magyar téképpel, tökéletesen működött, még jómagam tettem fel gond nélkül.

Pár napja leszedtem (uninstall) a régi Garmin szoftvert, és leírás szerint, pontról pontra feltettem a Garmin Mobile Xt 5-öst. Ez alá feltettem egy Basemap-et, majd a legújabb Naviguide hungary-t Mapsource-al. A mapsource is fel lett oldva, a készülék ID alapján készült fájlt is bemásoltam, egyszóval minden tökéletesen ment, hiba nélkül, hibaüzenetet nem kaptam sehol sem.

A telón a szoftvert elindítottam, beállítottam a beépített GPS-t. Amikor kiálltam vele, és próbáltam elindítani a térképet, csak " várakozás pontosabb vételre" vagy valami ilyesmi szöveg jött ki, és nem akart beállni helyzetbe.

a telefonon az eszközöknél is próbáltam a műholdvevő helyzetet megnézni, de ott sem talál műholdat, semmit.

Szerintetek mi lehet a hiba, és mivel lehet orvosolni?

Mivel lehetne kiszűrni azt, hogy mondjuk a szoftverrel van valami baj, és nem a telefonnal. Vagy éppen fordítva, mivel lehetne megállapítani, hogy a belső GPS vagy éppen a szoftvertelepítés lett rossz? Előre is köszönöm a válaszokat?


2010. dec. 5. 14:58
 1/1 anonim válasza:

próbáld meg feltenni a garmin 6-ot, nekem az van fenn, hamar talál jelet, és pontosabb mint az 5.

hát ha már maga a telefon sem tatál jelet, ott már más a helyzet, próbáld meg hogy több ideig kinnt hagyod, nekem is van hogy 5-10 perbe telik mire jelet talál.

esetleg még egy szoftverfrissités a telefonon, hátha...

több nem jut most így hirtelen az eszembe.

2010. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!