Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kapacitív kijelző vagy reziszt...

Kapacitív kijelző vagy rezisztív? Sony eriicson x8 vagy lg optimus

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

ezt a kérdést már én is fel tettem itt nem is olyan rég...ugyan ebben a cipőben jártam...a rezisztívnek és a kapacitívnak is van előnye, hátránya...a rezisztívet mondják "rosszabbnak" ami nem igaz ilyen értelemben...a kettő között gondolom tudod mi a különbség, de ha nem elmondom: a rezisztív kijelző úgy működik, hogy a kijelző felett egy vékony fóliaszerű cucc van és ha megnyomod, ez érintkezik a kijelzővel és ezt érzékeli a telefon...a kapacitív pedig úgy működik, hogy a kijelző felett egy lézerháló van, amit megszakítasz ha a kijelzőhöz érsz és ezt érzékeli a telefon...a rezisztív az olcsóbb technológia...gyakorlatban a különbség:

a rezisztív "pontosabb" mivel csak egy pontot érzékel, ujjal, ceruzával, kesztyűben is tudod használni, kicsit erősebben kell nyomni, viszont nincs multitouch, ami hátrány lehet, bár nekem nem hiányzik, számomra nem fontos...a kapacitív kijelzőt csak ujjal vagy megfelelő aktív pálcával tudod használni és van multitouch...mivel ez nem annyira pontos, ez a nagyobb kijelzős telefonoknál jobb mert ugye kisebb kijelzőn kell az, hogy pontosan egy pontra nyomj mert kisebbek a gombok stb...a kisebb kijelzőhöz szóval a rezisztív a jobb és ezek a telefonok viszonylag "kis kejlzős" telefonok szóval szerintem rezisztív ebben az esetben jobb...mellesleg igazából gyakorlatban dől ez az egész, van mindkettőből jó és rossz is


én az optimust választottam, mert az x8 nekem játéktelefon szerű, gagyi hatást kelt külsejében...próbáltam amúgy azt is és összehasonlítva az optimus kijelzőjével egyáltalán nem rosszabb sőt...az optimus kijelzőjét továbbá a legjobb rezisztív kijelzők között említik...egyedül ami számomra egy kicsit zavaró, hogy sokszor lehet hallani azt mikor elveszem az ujjam a kijelzőről és mintha ráragadt volna egy kicsit az ujjam ahhoz a fóliához


az x8-ban nincs autofocus, nekem ez is egy érv volt ellene


teljesen meg vagyok elégedve az optimussal, eddig perfect...jó vásárlást;)

2010. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a rezisztívet leginkább nőknek ajánlanám, akik műkörömmel csak azt tudják vakargatni... Amúgy semmi bajom a kapacitív kevésbbé pontosságával, nem tapasztaltam sehol, igaz jó nagy kijelzője van a telefonomnak (4,3", HTC)...
2010. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
htc mi?
2010. dec. 16. 17:02
 4/5 anonim válasza:
www.htc.com Szerintem a legjobb Androidos Teló ami vehető...
2010. dec. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Az első válaszhoz egy kis pontosítás:


A kapacitív kijelzőnek semmi köze sincs a lézerhálóhoz :)

Úgy működik, hogy egy kemény üveg- vagy műanyag lap alatt egy rácsos szerkezetű vezető réteget helyeznek el, aminek segítségével a kijelző felett egy elektromos mezőt alakítanak ki. Amikor ujjunkat közelítjük a panelhez, zavart okozunk ebben az elektromos mezőben (töltést vezetünk el a kezünkkel), amelyet a vezérlőchip érzékel, s ez alapján határozza meg a pozíciót.


A rezisztívet hellyel-közzel eltaláltad ;)

Azért ide is írok pár sort:

A rezisztív felület alapvetően két hajszálvékony, eltérő feszültségű fémrétegből áll, amelyek között alapesetben egy vékony rés húzódik. Ha megérintjük a panelt, a két fólia között fizikai kapcsolat alakul ki, amely megváltoztatja a fóliák elektromos töltését.


Amúgy nem is olyan nagy hülyeség ez a lézerháló, mert már próbálkoznak optikai (infrás) megoldással, aminek az a lényege, hogy nincs szükség speciális felületre, helyette infra LED-ek segítségével egy láthatatlan „szőnyeget” alakítanak ki a megjelenítő előtt. Az érintési pont észlelése ebben az esetben is az érintéssel okozott zavaron alapszik, hiszen blokkoljuk a fény útját.

Nagy előnye, hogy szinte korlátlan mennyiségű érintési pontot képes egy időben megkülönböztetni.

2011. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!