Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobil telefon számlás előfizet...

Mobil telefon számlás előfizetést ha nem fizetem ki, hogyan tudják behajtani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Behajtócéggel. Rajtunk 100ezret akartak behajtani... (drága t-nél...)mert még volt a hüségidőnől..
2011. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fizetési felszólitó, ügyvédi felszólitó, fizetési meghagyás és végül végrehajtó. Kb. ez a sorrend. Nem akarlak elkeseriteni, de 20ezer tartozásból a végrehajtás végére több mint 100ezer Ft lehet. Jobb ha kifizeted, esetleg részlet fizetést kérsz.
2011. febr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először a helyi jegyzőnek szólnak,és az fog felszólítani a fizetésre.
2011. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ezzel a nem fizetem dologgal nagyon ne kísérletezz, én megszívtam rendesen...

El voltam maradva 3 számlával, és küldték sorra a felszólító leveleket, és közölték, ha nem fizetem, kötbért kell fizetni. Nem foglalkoztam a levelekkel. Egyszercsak azt vettem észre, hogy a telefonon nem volt térerő. Letiltották a szolgáltatást! Bementem a T-üzletébe, és megkérdeztem, hogy akkor most mi a teendő. Azt mondta a csaj, hogy be kell fizetni az elmaradt számlákat, és ezután a központ fogja kiszabni, hogy a 30 ezer kötbérből mennyit kell befizetnem. Szerencsém volt, csak 10 ezret kellett, ebben a visszakapcsolási díj is benne volt, ami 5600 Ft.

Rosszabbul jársz, ha az előfizut is felmondod, mert akkor bekérik a hátramaradt hűséghónapok összegét+kötbért...

Behajtani pedig végrehajtóval fogják. Ez hogy zajlik, azt nem tudom, de neccesen hangzik, az tuti...

2011. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a jegyzőt a közjegyzővel, mert a kettő nem ugyanaz. 2010. júliusától nem a biróságnak hanem a közjegyzőknek kell benyújtani a fizetési meghagyásokat. És mig előtte akár egy év is eltelt mig jogerős itélet született, addig most akár 2-3 hónap alatt a végrehajtóhoz kerül az ügy.
2011. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!